Dreman odkupił winy za wpadkę sprzed tygodnia

Zrehabilitowali się za wpadkę w zeszły weekend w Polkowicach futsaliści Dremana. Ograli bowiem na wyjeździe 5-2 AZS Uniwersytet Gdański. Tak wysoki wynik może być jednak nieco mylący, bo wcale nie był to łatwy triumf…

Podopieczni Jarosława Patałucha potrzebowali trochę czasu aby udowodnić swoją wyższość. Tym bardziej, że pojedynek dość długo się rozkręcał. W dodatku miejscowi zaskoczyli ich i w 12 minucie wyszli na prowadzenie dzięki trafieniu Jakuba Domżalskiego. Na szczęście zaraz potem odpowiedział na to Tomasz Lutecki i goście uniknęli niepotrzebnej nerwówki.

Na tym nasze Tygrysy nie zamierzały poprzestawać, bo już 150 sekund później zanotowały drugą bramkę, gdy futsalówkę do siatki posłał Siergiej Fil. Przyjezdnym jednak wciąż było mało i nie zamierzali wcale skupiać się na defensywie. To opłaciło się na finiszu tej odsłony, gdy „gola do szatni” zdobył Andre Luiz.

Po zmianie stron przedstawiciele Dremana starali się kontrolować grę, aczkolwiek nie wszyscy potrafili zachować zimną krew. Dość szybko bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał za kolejne przewinienie Mauro Imanez Sanchez. W związku z czym przyjezdni musieli przez pewien czas grać w osłabieniu. Na szczęście poradzili sobie i z tym.

Najpierw wytrzymali napór rywala, a potem przeszli do ofensywy. Dzięki temu na półmetku odsłony numer dwa podwyższyli prowadzenie, gdy gola zdobył Krzysztof Elsner. To spowodowało, że miejscowi dość szybko zastosowali wariant z „lotnym bramkarzem”, niemniej nie mieli już na co czekać.

Mogło im to zaraz przynieść powodzenie, ale skończyło się tylko na obiciu obramowania „świątyni” przyjezdnych. Aż wreszcie na pięć minut przed końcem na 5-1 trafił Lutecki i było już jasne, że żadna krzywda w tym starciu im się nie stanie. Co prawda niebawem gdańszczanie nieco zniwelowali straty za sprawą Kewina Sidora, ale na więcej już ich nie było stać.

Dreman zagrał w składzie: Burduja – Andre Luiz, Elsner, Grzywa, Sanchez, Chuva, Fil, Lutecki, Szypczyński, Iwanow.