Dwa srebra opolan podczas mistrzostw świata w kajakarstwie

Kapitalnie spisali się przedstawiciele KU AZS Politechniki Opolskiej podczas mistrzostw świata w kajakarstwie 2022. W kanadyjskim Halifax gdzie odbyła się impreza Aleksandra Jacewicz i Arsen Śliwiński wydatnie przyczynili się do zdobycia przez nasze reprezentację srebrnych medali.

Opolanka wraz z Sylwią Szczerbińską, Katarzyną Szperkiewicz i Julią Walczak zajęły drugie miejsce w klasie C4 na 500m. Biało-czerwone ukończyły finałowe starcie z czasem 1.56,31, a do triumfatorek z Kanady straciły zaledwie 0,17 sekundy. Warto odnotować, że Jacewicz startowała również w C2 na 200 gdzie razem z Magdaleną Stanny finiszowały na ósmej pozycji.

W kategorii C4 500m spisali się również panowie. I to znowu z zawodnikiem naszego klubu. Śliwiński wraz z Aleksandrem Kitewskim, Wiktorem Głazunowem i Normanem Zezuła wywalczyli srebro z czas 1.39,91. Dali się przy tym wyprzedzić jedynie „kwartetowi” Hiszpanów do których zabrakło im zaledwie 0,49 sekundy.

Warto odnotować, iż reprezentacja Polski w klasyfikacji medalowej całych zmagań zajęła trzecie miejsce z dorobkiem siedmiu krążków (po trzy złota i srebra oraz jeden brąz). Lepsze były jedynie ekipy z Hiszpanii (4-2-2) i Węgier (4-1-6).