Dziki zastopowane w Opolu

Drugie z rzędu zwycięstwo we własnej hali zanotowali koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej. Wygrana tym cenniejsza, że nad Dzikami, które nie przegrały, żadnego z pięciu meczów w sezonie. Podopieczni Roberta Skibniewskiego wygrali 70:54 prezentując niezłą skuteczność zarówno w rzutach za 2 i 3 punkty oraz punktom zdobywanym po stratach rywali, których zdobyli aż 19.

Opolanie prowadzili niemal przez cały mecz bo blisko przez 38 z 40 minut spotkania. Znakomite zawody rozegrał Hubert Pabian zdobywając łącznie 23 punkty czyli praktycznie 1/3 całego zespołu. To właśnie po jego “trójce”  w 5 minucie meczu nasza drużyna wyszła na prowadzenie 15:7, którego nie oddała już do końca. Właśnie pierwsza kwarta wygrana 24:13 miała największy wpływ na przebieg spotkania.

Gospodarze kontrolowali przebieg gry rozgrywając długie akcje i po wygranej w drugiej kwarcie 19:18 na przerwę schodzili z przewagą 12 punktów (43:31). Niecelne rzuty gości na  początku drugiej połowy meczu, zbiórki naszch gracze i skuteczne akcje po nich doprowadziły do wyniku 55:36  w 27 minucie kiedy to akcję akademików wykończył Hubert Pabian.

W ostatniej części gry trener opolan dał szansę zagrania większej liczby minut zmiennikom co dało zwycięstwo w czwartej kwarcie gościom 17:11. Jednak w całym meczu nasza drużyna była zdecydowanie lepsza i zakończyła spotkanie wygraną 70:54.

Po sześciu kolejkach opolanie z bilansem 2-4 (wygrane/przegrane) plasują się 12 miejscu w tabeli na 18 zespołów. Liderem jest GKS Tychy, który wygrał wszystkie dotychczas rozegrane spotkania (6). W kolejnym meczu Weegree AZS Politechniki Opolskiej zagrają w Radomiu z Hydro Truckiem.