Odra wreszcie zwyciężyła!

Ponad 40 dni czekali kibice i piłkarze Odry Opole na ligowe zwycięstwo. Po raz ostatni opolanie wygrali bowiem 18 września ze Skrą 1:0. Dziś pod wodzą nowego trenera Adama Noconia Odra pokonała w Chojnicach Chojniczankę 2:1.

Nasza drużyna świetnie rozegrała pierwsze pół godziny meczu. W 10 minucie pierwsze ostrzeżenie rywalowi dał Konrad Nowak, który strzelił z dystansu ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Ten sam zawodnik chwilę później wpadł w pole karne a najlepiej na 5 metrze ustawił się Dawid Czapliński i od 11 minuty Odra prowadziła 1:0. Była to pierwsza bramka Czaplińskiego w tym sezonie.

w 30 minucie było już 2:0. Nie pilnowany w polu karnym Mateusz Marzec najpierw “położył” jednego obrońcę a drugiego oszukał zwodem i wpakował piłkę pod poprzeczkę obok bezradnego bramkarza gospodarzy. Chojniczanka w pierwszej połowie zagroziła Odrze w 39 mnucie, ale na posterunku był nasz bramkarz, który wybił piłkę na rzut rożny.

W drugiej połowie opolanie mogli podwyższyć wynik w 60 minucie po rzucie rożnym, ale piłka uderzona głową przez Michała Kleca poszybowała nad poprzeczką. Gospodarze odpowiedzieli golem Roberta Janickiego w 71 minucie, który płaskim strzałem z 16 metrów pokonał naszego bramkarza i takim wynikiem spotkanie się zakończyło mimo, że każdy z zespołów miał jeszcze swoją szansę na zmianę wynku, ale w każdym z przypadków znakomicie spisywali się bramkarze obu drużyn.

Dzięki zwycięstwu Odra opuściła strefę spadkową i z dorobkiem 15 punktów awansowała na 14 pozycję. Kolejne spotkanie będzie hitem kolejki bowiem do Opola przyjedzie aktualny lider tabeli ŁKS Łódź. Spotkanie rozpocznie się 5 listopada o 15:00.