Łodzianki lepsze od Opolanek w inauguracji sezonu

15, 20 i 21 w poszczególnych setach ugrały siatkarki UNI Opole w inauguracyjnym starciu sezonu Tauron Ligi z ŁKS-em Łódź. Rywalki były zdecydowanymi faworytkami co pokazały już na początku meczu prowadząc 5:1 i 16:8. Podopieczne trenera Nicoli Vettoriego grały stremowane choć walczyły ambitnie o każdy punkt.

Drugi set pokazał, że “wilczyce” potrafią wyciągnąć pazury i popularne w Łodzi “wiewióry” musiały bardzo mocno się postarać by zwyciężyć w tej partii. Po ataku Kingi Stronias nasz zespól wyszedł na prowadzenie 7:4  i dyktował warunki gry podbijając i wyblokowując wiele piłek do stanu 16:13. Niestety seria skutecznych zagrywek rywalek zniwelowała tę przewagę i kiedy ŁKS wyszedł na prowadzenie 17:16 nie oddał już wygranej w tej partii.

Równie wyrównany przez większą część był set trzeci. Mimo, że ŁKS prowadził 4:2 i 9:7 to opolanki bardzo szybko niwelowały przewagę a w pewnym momencie bo dobrej zagrywce Gabrieli Makarowskiej objęły prowadzenie 13:10. I tym razem role się odwróciły. To łodzianki odrabiały straty i w końcu doprowadziły do stanu 20:20 i wygrały seta oddając naszej drużynie od stanu remisowego tylko jeden punkt.

UNI Opole zagrało w składzie:  Orzyłowska, Makarowska-Kulej, Conceicao, Pellegrino, Kraiduba, Stronias, Adamek (L) oraz Sieradzka, Janicka, Senica