Koszykarze opolskiego klubu doznali pierwszej porażki w sezonie

W swoim trzecim spotkaniu w rozgrywkach I ligi zawodnicy Weegree AZS-u Opole ulegli we własnej hali WKK Wrocław 102:105.

Marcin Sagan

W okresie przygotowawczym obie drużyny zagrały dwa sparingi i dwa razy lepsza była ekipa WKK. Przysłowie “do trzech razy sztuka” nie sprawdziło się w przypadku naszych koszykarzy. Po dwóch wygranych na początek rozgrywek (u siebie z Pogonią Prudnik i na wyjeździe z Miastem Szkła Krosno) musieli po raz pierwszy w sezonie przełknąć gorycz porażki.

Początek spotkania był udany dla opolan. Po celnych rzutach za trzy punkty Przemysława Szymańskiego i Adama Kaczmarzyka prowadzili 6:0. W pierwszej kwarcie zresztą cały czas mieli przewagę, a najwyższa była ona w 7. min, kiedy to po kolejnej celnej “trójce” Kaczmarzyka było 26:17. Gościom na koniec pierwszej części gry udało się doprowadzić do remisu 31:31, a na początku drugiej kwarty wyszli na prowadzenie 33:31, którego nie oddali już do końca meczu. Mieli w swoich szeregach kilku dobrze grających zawodników, ale zdecydowanie wyróżniał się center Piotr Niedźwiedzki. Zdobył 28 punktów mając bardzo wysoki wskaźnik 73 procent celnych rzutów z gry. Do tego miał aż 15 zbiórek. Skuteczny był również Jakub Patoka. W zespole opolskim najlepszym zawodnikiem był Adam Kaczmarzyk.

O zwycięstwie wrocławian w dużej mierze zadecydowała końcówka trzeciej kwarty. W 26. min WKK prowadziło 69:68, a na koniec trzeciej części gry przewaga gości wynosiła 11 punktów (81:70). Na początku ostatniej kwarty wynosiła ona już 14 “oczek” (84:70). Na 105 sekund przed końcem po celnym rzucie Michała Krawca było już tylko 96:98, ale potem znów goście odskoczyli. Na trzy sekundy przed końcem za trzy punkty rzucał Kaczmarzyk. Gdyby trafił, byłby remis i dogrywka. Piłka niestety nie wpadła do kosza i zespół WKK mógł się cieszyć z wygranej.

Kolejny mecz AZS zagra w najbliższą sobotę na wyjeździe z należącym do faworytów rozgrywek Sokołem Łańcut. Kolejny mecz u siebie (26 października) ma z GKS-em Tychy.

Weegree AZS Politechnika Opole – WKK Wrocław 102:105 (31:31, 18:23, 21:27, 32:24)
AZS: Ochońko 17 (1×3), W. Leszczyński 17 (3×3), Kaczmarzyk 32 (5×3), Szymański 11 (1×3), Wilk 2 – Cichoń 8, Barszcz 2, Krawiec 6 (2×3), M. Leszczyński 4, Dawdo 3. Trener Dominik Tomczyk.
WKK: Jędrzejewski 13, Kroczak 3 (1×3), Prostak 21 (2×3), Patoka 28 (3×3), Niedźwiedzki 28 – Uberna 2, Madejski, Koelner 9 (1×3), Sitnik 1, Matusiak. Trener Tomasz Niedbalski.

Na zdjęciu w białym stroju z piłką najlepszy zawodnik AZS-u w starciu z WKK – Adam Kaczmarzyk. Próbuje go powstrzymać Jakub Koelner. Fot. Andrzej Klimek.