Nasze siatkarki spod Jasnej Góry wracały “z tarczą”

W spotkaniu 4. kolejki I ligi siatkówki kobiet nasze zawodniczki wygrały na wyjeździe z Częstochowianką 3:1.

Marcin Sagan

W minioną sobotę opolanki uległy u siebie gładko beniaminkowi – MKS-owi Jarosław 0:3. Przed meczem z innym beniaminkiem z Częstochowy były więc mocno podrażnione. Sportową złość wyładowały na rywalkach zwyciężając dość pewnie, mimo tego, że z powodu kontuzji ponownie nie grały dwie ważne dla zespołu zawodniczki: przyjmująca Ilona Gierak i libero Aleksandra Szczygłowska.

– Obie były oszczędzane przez trenera – mówi prezes opolskiego klubu Maciej Kochański. – Ich kontuzje nie są groźne, ale nie było sensu ryzykować ich pogłębienia.

Początek meczu należał do zespołu Uni. Od początku opolanki miały przewagę i przy pierwszej przerwie wziętej przez trenera gospodyń wynik brzmiał 11:7 dla naszej ekipy. Rywalki zdołały się zbliżyć na dwa punkty, ale końcówka w wykonaniu Uni była zabójcza. Nasz zespół wygrał do 17. Drugi set zaczął się źle dla Uni. Kilka błędów indywidualnych naszych dziewcząt oraz lepsza gra w bloku miejscowych spowodowały, że przy wyniku 11:6 pierwszą przerwę wziął szkoleniowiec opolskiej ekipy Nicola Vettori. Drugi czas trener opolanek wziął przy wyniku 21:15 jednak na poprawę rezultatu było już za późno i drugi set zakończył się zwycięstwem Częstochowianki 25:19.

Na początku trzeciego seta na parkiet za Martę Orzyłowską na środku siatki weszła Magdalena Janiuk i przyniosło to poprawę gry. W tej partii wręcz przyjezdne rozbiły przeciwniczki i wygrały wysoko 25:12. Czwarta partia do połowy była wyrównana, ale potem opolanki “odjechały” rywalkom i pewnie zwyciężyły do 17, kończąc tym samym mecz wygraną 3:1.

Kolejne spotkanie nasze siatkarki zagrają w najbliższą niedzielę 20 października w Stegu Arenie. Podejmą spadkowicza z ekstraklasy – KSZO Ostrowiec, a mecz zacznie się o godz. 16.00.

Częstochowianka Częstochowa – Uni Opole 1:3 (17:25, 25:19, 12:25, 17:25)
Uni: Wołodko, Ciesiulewicz, Orzyłowska, Szczygioł, Stronias, Witowska, Rusin (libero) – Sobiczewska, Makarowska, Janiuk. Trener Nicola Vettori.

Na zdjęciu nasze zawodniczki, które w Częstochowie miały dużo powodów do radości. Fot. Andrzej Klimek.

Terminarz, wyniki i tabela I ligi siatkarek (link poniżej)