Koszykarze z Opola znowu wygrywają i będą wysoko przed play off

W najlepszy możliwy sposób za porażkę tydzień temu – z ostatnim w tabeli Turowem Zgorzelec  – zrehabilitowali się nasi koszykarze rywalizujący w 1 lidze. Przedstawiciele Wegree AZS Politechnika Opolska ograli w sobotni wieczór Deckę Pelplin 90:79 i sezon zasadniczy zakończa najniżej na czwartym miejscu…

Spotkanie z niżej notowanym rywalem od początku było jednak bardzo wyrównane, a w pierwszej kwarcie obie drużyny postawiły na atak. Przełomowym momentem tej części mógł być moment tuż po jej półmetku, gdy przyjezdni w blisko 100 sekund zdobyli dziewięć punktów z rzędu i było 22:15 dla nich. Na szczęście opolanie mieli w składzie Pawła Krefta, który na finiszu tej odsłony popisał się trzema „trójkami” i praktycznie zniwelowali straty.

Drugą partię podopieczni Kamila Sadowskiego zaczęli kapitalnie, szczególnie w defensywie. Po tym jak jeden z przeciwników wykorzystał rzut osobisty, to później żaden z graczy Decki przez pięć minut nie trafił do kosza. Dzięki temu miejscowi odskoczyli na 34:26. Potem do przerwy kontrolowali już przebieg wydarzeń i schodzili na nią z podobną przewagą (46:39).

Po zmianie stron natomiast po udanej próbie z dystansu Patryka Wilka nasi koszykarze jeszcze bardziej odskoczyli (55:44 i 61:50), ale i przyjezdni nie poddawali się. W związku z czym wciąż mieliśmy dość wyrównany bój.

Jakby tego było mało w czwartej kwarcie przeciwnicy dalej nie odpuszczali. I w końcu nie tylko zniwelowali straty, ale i wyszli na prowadzenie 73:72. Na szczęście opolanie w porę ich zatrzymali, po czym sami nabrali „wiatru w żaglu”. Na tyle, że szybko znowu gościom uciekli, a w końcówce już dość spokojnie triumfowali…

Weegree AZS Politechnika Opolska – Decka Pelplin 90:79  (24:25, 22:14, 21:21, 23:19)
AZS PO: Kiwilsza 18, Wilk 18, Krefft 17, Rutkowski 16, Kobel 9, Piszczatowski 8, Skiba 4, Kaczmarzyk, Kapuściński, Rak, Salkiewicz.