Koszykarze z Opola wygrali pierwszy mecz o trzecie miejsce w 1 lidze

Mały krok w stronę brązowego medalu 1 ligi zrobili koszykarze Weegree AZS Politechnika Opolska. W pierwszym starciu rywalizacji zaplanowanej na dwumecz pokonali u siebie Kotwicę Kołobrzeg 66:65.

Gospodarze świetnie weszli w mecz bo na samym początku z dystansu trafili Jakub Kobel i Adam Kaczmarzyk. Potem także szło im całkiem nieźle, bo pierwszą kwartę wygrali 20:12. Do tego kolejną zaczęli od udanej akcji „2+1” Michała Jodłowskiego. W okolicach półmetka mieli jeszcze dziewięć punktów przewagi, ale później już tak dobrze nie było. Rywale bowiem wyraźnie się rozkręcili i na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 37:34 dla nich!

W trzeciej części mieliśmy już bardzo wyrównany bój. Niemniej wygrali ją podopieczni Kamila Sadowskiego, ale „tylko” 17:15, w związku z czym tracili do gości punkt. Na tym nie koniec, bo niespełna trzy minuty przed końcem Kotwica prowadziła 65:56. Opolanie jednak zanotowali kapitalny finisz zdobywając 10 punktów z rzędu (pięć Szymona Kiwilszy) nie tracąc przy tym żadnego!

Weegree AZS Politechnika Opolska – Sensation Kotwica Kołobrzeg 66:65 (20:12, 14:25, 17:15, 15:13)
Weegree AZS PO: Rutkowski 15, Kobel 14, Kiwilsza 11, Jodłowski 10, Kaczmarzyk 8, Kapuściński 5, Skiba 3, Krefft, Piszczatowski.