Siatkarki przegrały w Policach, koszykarze w Warszawie

Nie było niespodzianek w starciach zespołów z Opola w ekstraklasie siatkarek i pierwszej lidze koszykarzy. Niestety zarówno UNI jak i Weegree AZS Politechnika przegrały swoje spotkania.

Lepsze wrażenie po sobie na pewno zostawiły siatkarki. W spotkaniu z mistrzem Polski Chemikiem w Policach uległy 0:3, ale w każdym z setów było sporo walki. Do połowy pierwszej partii trwała zacięta walka a nasz zespół po bloku Anstasii Kraiduby objął prowadzenie 14:13. Później było jeszcze prowadzenie 19:18 ale od remisu 19:19 błędy w ataku naszej drużyny dały wygraną Chemikowi 25:22.

Drugą partię gospodynie rozpoczęły od prowadzenia 4:0. Ambitne opolanki “goniły wynik” i udało im się doprowadzić do remisu 9:9 po bloku Vivian Pellegrino. Co więcej, w następnej akcji Lana Conceicao zdobyła bezpośrednio punkt zagrywką i UNI objęło prowadzenie 10:9. Gra punkt za punkt trwała do stanu 15:15 i choć Chemik wyszedł na dwupunktowe prowadzenie (17:15) to znakomita gra w polu opolanek znów dała im prowadzenie 18:17 i 19:18. Losy seta zdecydowały się w końcówce. Od remisu 20:20 policzanki znów przejęły inicjatywę i wygrały partię 25:22.

Seta trzeci rozpoczął się od naszego prowadzenia 2:0, ale rywalki szybko odrobiły straty, wyszły na prowadzenie 6:3  i nie pozwoliły siatkarkom UNI zbliżyć się na dystans 3-4 punków systematycznie powiększając przewagę i wygrywając seta 25:19 i cały mecz 3:0.

W najbliższy piątek 10 lutego UNI czeka bardzo ważny mecz w Łodzi z Budowlanymi.

W I lidze koszykarzy po dobrych występach na własnym parkiecie niestety znów w meczu wyjazdowym nie popisali się nasi koszykarze Weegree AZS Politechnika Opolska uległ w Warszawie Dzikom bardzo wyraźnie 50: 97.  To niestety najwyższa porażka naszej drużyny w tym sezonie, który na 9  rozegranych na wyjeździe spotkań wygrał tylko 3.

Na taki obrót sprawy nie zanosiło się po pierwszej kwarcie, którą opolanie wygrali 16:15. W kolejnych kwartach “akademicy” zdobywali ledwie 12, 12 i 10 punktów. O ich grze in minus może świadczyć fakt, że rywale aż 28 punktów zdobyli po naszych stratach a AZS ledwie 10 po stratach rywali.

W tabeli I ligi Weegree AZS znajduje się na 8 miejscu z dorobkiem 36 punktów.