Wysoka porażka koszykarzy AZS-u w derbach Opolszczyzny

Zawodnicy opolskiego zespołu przegrali w Prudniku z miejscową Pogonią 68:96.

Marcin Sagan

Prudniczanie wzięli srogi rewanż za mecz w Opolu, który inaugurował rozgrywki. Wówczas AZS zwyciężył 90:79. Wyżej sklasyfikowani w tabeli zawodnicy Pogoni do następnych derbów mogą więc nosić głowę wyżej od lokalnych rywali.

Opolanie przystąpili do meczu z nowym nabytkiem w składzie – 20-letnim rozgrywającym Adamem Skibą. W przerwie między rundami w I lidze przeszedł on do AZS-u z II-ligowego AZS-u Częstochowa. W starciu z Pogonią przebywał na parkiecie nieco ponad 13 minut i zdobył cztery punkty.

Początek spotkania był wyrównany, a minimalną przewagę (nie sięgała ona więcej niż trzech punktów) mieli goście. Na trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty było 15:12 dla AZS-u. Do końca tej odsłony opolanie zdobyli tylko dwa punkty, a gospodarze 10. W kolejnych częściach meczu prudniczanie powiększali przewagę. Ważny moment spotkania nastąpił między 13., a 17. minutą. Ze stanu 29:25 dla Pogoni zrobiło się 43:29.

Gospodarze wygrali całkowicie zasłużenie. Byli lepsi w każdym elemencie gry. Na uwagę zasługuje ich wysoka skuteczność w rzutach za dwa punkty. Mieli ją na poziomie prawie 68 procent czyli niezwykle rzadko spotykanym. Poza tym miejscowi dziewięć razy trafili za trzy punkty, a goście tylko trzy razy.

Kolejny mecz AZS zagra u siebie z Miastem Szkła Krosno. To spotkanie w hali przy ul. Prószkowskiej odbędzie się w niedzielę 12 stycznia, a rozpocznie się o godz. 17.00.

Pogoń Prudnik – Weegree AZS Politechnika Opole 96:68 (22:17, 26:18, 27:15, 21:18)
Pogoń: Mordzak 1, Suliński 11 (1×3), Mroczek-Truskowski 18 (2×3), Pisarczyk 23 (2×3), Sroka 9 (1×3) – Sanny 6, Salamonik 2, Kociuga, Nowakowski 18 (1×3), P. Garwol 8 (2×3), M. Garwol. Trener Tomasz Michalak.
AZS: Ochońko 6, W. Leszczyński 4, Kaczmarzyk 22 (3×3), Wilk 6, Krzywdziński 10 – Cichoń 4, Skiba 4, Krawiec 4, M. Leszczyński 6, Dawdo 2. Trener Rafał Knap.

Na zdjęciu z piłką Patryk Wilk z AZS-u. Próbuje go powstrzymać rozgrywający Pogoni Grzegorz Mordzak. Fot. Mariusz Matkowski.