Łyżwiarz naszego klubu zdobył srebrny medal mistrzostw kraju

W Tomaszowie Mazowieckim odbyły się mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim na dystansach. Na dwóch z nich startował Artur Waś (AZS Politechnika Opole).

Marcin Sagan

Waś, który opolski klub reprezentuje drugi sezon, to od wielu lat czołowy polski sprinter. W swojej karierze zajmował wysokie lokaty w zawodach Pucharu Świata, a medale mistrzostw Polski zdobywał wielokrotnie. W dwóch poprzednich mistrzostwach kraju miał złoto na dystansie 500 metrów. Tym razem musiał się zadowolić srebrnym medalem.

Zwyciężył Piotr Michalski (Górnik Sanok), który miał czas 35,35 sek. Waś miał rezultat o 0,05 sek. gorszy. Trzecią lokatę zajął Artur Nogal (Stoczniowiec Gdańsk) z czasem 35,62 sek.

Waś startował jeszcze na dystansie 1000 metrów, na którym od zawsze czuje się gorzej niż na tym o połowę krótszym. Na nim zajął 5. lokatę. Ponownie złoty medal wywalczył Michalski, który zanotował rezultat 1.11,48. Drugi był Nogal, który miał wynik o 0,01 sek. gorszy. Brązowy medal zdobył Marcin Bachanek (Stoczniowiec Gdańsk; czas 1.12,11). Czwarte miejsce zajął Damian Żurek (Pilica Tomaszów Mazowiecki; czas 1.12,11), a Waś miał wynik 1.12,83.

Zawodnik opolskiego klubu został powołany do reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata, które odbędą się w stolicy Białorusi – Mińsku (15-17 listopada) i Tomaszowie Mazowieckim (22-24 listopada). Na tych imprezach ma wystąpić na 500 metrów i w sprincie drużynowym. Do naszej kadry narodowej na zawody w Mińsku powołanych zostało 14 osób, a na start w Tomaszowie Mazowieckim – 17 osób.

Na zdjęciu medaliści mistrzostw Polski na dystansie 500 metrów. Od lewej: Artur Waś, Piotr Michalski i Artur Nogal. Fot. Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego.