Nasz łyżwiarz startował w Japonii

W mieście Nagoja odbyły się trzecie w tym sezonie zawody Pucharu Świata w short tracku.

Marcin Sagan

Wystąpił na nich 17-letni zawodnik AZS-u Politechniki Opole Mateusz Krzemiński. Nasz zawodnik cały czas zbiera doświadczenia ścigając się z najlepszymi zawodnikami na świecie. W Nagoi wziął on udział w rywalizacji na 500 oraz 1000 metrów, a także w sztafecie na 5000 metrów. W zmaganiach na 500 metrów zajął 37. lokatę wśród 42 zawodników, a na 1000 metrów był 41. w gronie 44 startujących. Bardzo przyzwoity występ zanotował inny reprezentant Polski – Rafał Anikiej. Na 1500 metrów zajął 11. lokatę, a na 1000 metrów był 17. Polska sztafeta w składzie: Anikiej, Krzemiński, Łukasz Kuczyński i Paweł Adamski wśród 13 startujących drużyn zajęła 12. miejsce.

Kolejny raz bardzo dobrze spisała się należąca do światowej czołówki Natalia Maliszewska. Specjalistka od sprintu na 500 metrów zajęła w tej konkurencji 4. miejsce, a w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na tym dystansie zajmuje 3. pozycję.

Zawody w Nagoi były trzecimi z sześciu zaplanowanych na ten sezon w Pucharze Świata. W pierwszej dekadzie listopada rywalizacja odbywała się w Ameryce Północnej. Najpierw w mieście zimowych igrzysk olimpijskich z 2002 roku – Salt Lake City (USA), a potem w kanadyjskim Montrealu. Teraz światowa czołówka jest w Azji. Po imprezie w Nagoi, od najbliższego piątku zmagania toczyć się będą w chińskim Szanghaju. W lutym 2020 roku w planie są zawody w Europie. Specjalistów od ścigania się na łyżwach na krótkim torze gościć będzie niemieckie Drezno i holenderski Dordrecht.

Na zdjęciu Mateusz Krzemiński. Fot. archiwum klubowe.