W klasie A opolskie Groszmal i LZS Sławice solidarnie z remisami

Wynikami 1-1 zakończyły się mecze obu naszych ekip rywalizujących w klasie A. Jakby tego było mało grały one na wyjazdach, a wszystkie bramki z tych spotkań padły przed przerwą.

Team ze Sławic w ramach grupy II zremisował z SKS-em Dąbrowa, a trafieniem dla naszego zespołu popisał się Mateusz Buhl. Gospodarze jednak wyrównali w doliczonym czasie gry tzw. golem do szatni. Po zmianie stron wynik nie uległ już zmianie, co goście mogą przyjąć z zadowoleniem, albowiem kończyli mecz w „dziesiątkę”.

Opolanie zagrali w składzie: K. Buhl – Starczyk, Lukoszek, Wiśnik, Stopka, Mateusz Buhl (65. Maciej Buhl), Nowak, Kosarzecki (46. P. Buhl), Wójcik, Kujawa, Owczarek.

Tym samym podopieczni Krzysztofa Chełpy są na siódmym miejscu w stawce z 22 punktami na koncie przy bilansie bramkowym 33-29. Mają jednak mecz mniej od większości rywali, gdyż pauzowali na inaugurację wiosny.

Rywalizujący w strefie V przedstawiciele Groszmalu grali z kolei w Rozmierce z Jednością. W tym przypadku to przyjezdni stracili najpierw gola, ale dość szybko odpowiedział na to Damian Pluciński. Działo się to w 30 minucie gry. Więcej trafień już nie było.

Ekipa grającego trenera Michała Czoka prezentowała się następująco: Kondziela – Ł. Swendrowski (86. Wolny), Czok (81. Twardawa), Idziak, Pluciński, Jonczyk (69. Łański), Czmielewski, Grabowski, M. Swendrowski, Matejka, Tworek.

Po tym starciu nasz zespół wciąż jest na czwartej pozycji z 31 „oczkami” ugranymi w 17 spotkaniach. Do tego przy stosunku goli 34-21.