Dwie drużyny młodzieży Odry dostarczyły mnóstwa emocji

Ależ to była emocjonująca seria gier w wykonaniu piłkarzy Odry Opole, którzy występują w ogólnopolskich rozgrywkach CLJ. I to zarówno w przypadku juniorów młodszych jak i trampkarzy.

To, że rywalizujący w grupie zachodniej U17 opolanie ograli u siebie liderującą stawce Wartę Poznań 2-1 to jedno, ale to w jakich okolicznościach do tego doszło to drugie!

Zaczęło się od tego, że nasi chłopcy stracili gola zanim upłynęło 60 sekund spotkania. Do wyrównania tuż przed przerwą doprowadził Szymon Szkliński. Z kolei na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasy gry na prowadzenie wyprowadził gospodarzy Maksymilian Kwieciński. Prawdziwe emocje miały miejsce jednak dopiero w doliczonym fragmencie spotkania. Rywale mieli bowiem wówczas dwa rzuty karne. Obydwa w kapitalnym stylu obronił Oskar Szyptur, a zaraz potem sędzia zakończył zawody.

Tak czy inaczej po tym triumfie opolanie awansowali na 10 miejsce w stawce, gdyż w pięciu spotkaniach uzbierali sześć punktów przy bilansie bramek 12-16.

Ich młodsi koledzy z kategorii U15 natomiast wciąż przewodzą tabeli w strefie C i to mimo tego, że właśnie po raz pierwszy stracili punkty. Tych mają aktualnie dziewięć (gole 8-4). Wyjazdowe starcie ze Śląskiem Wrocław zaczęli bardzo dobrze, gdyż do siatki miejscowych dość szybko trafił Mateusz Trepka. Rywale wyrównali jeszcze na półmetku tej odsłony, a kwadrans później zdobyli gola, który później przesądził o ich wygranej.