Od A do Z czyli od wygranej po porażki naszych ligowców

20. zwycięstwo w sezonie odnieśli pierwszoligowi koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej. Drużyna Roberta Skibniewskiego zgodnie z planem wysoko pokonała Sokoła Międzychód 120:96 prowadząc do przerwy 67:54. Najwięcej punktów dla naszej ekipy wywalczyli: Kareem Reid 19, Dominik Rutkowski 19 i Michał Jodłowski 18. Opolanie mają 50 punktów po  30. rozegranych meczach i plasują się aktualnie na 4 miejscu w tabeli.

Pierwszoligowa Odra Opole zremisowała w Sosnowcu z Zagłębiem 1:1. Opolanie prowadzenie zdobyli w 31 minucie w niecodzienny sposób.  Po wyrzucie piłki z autu przez Jakuba Szreka futbolówkę do własnej bramki skierował Maksymilian Rozwadowicz główkując nad zaskoczonym bramkarzem i linią obrony Zagłębia. W 66. minucie mogło być 2:0,ale strzał Dina Suli trafił w słupek. Gospodarze wyrównali w 73. minucie po precyzyjnym strzale Huberta Matyni. Odra ma 35 punktów po 23. kolejkach rozgrywek i jest ósma w tabeli.

Nie udało się sprostać faworytowi w ekstraklasie futsalu naszemu Dremanowi. Opolsko-komprachcicka drużyna uległa Constractowi Lubawa 2:5 przegrywając do przerwy 1:3. Obie bramki dla naszego zespołu zdobył niezawodny Waldemar Sobota. Na usprawiedliwienie porażki wpływa fakt, że nasza ekipa nie mogła skorzystać z czterech podstawowych zawodników, którzy pauzowali za żółte kartki. Dreman jest szósty w tabeli. Ma 45 punktów.

Rozgrywki wznowili piłkarze niższych lig. Na szczeblu okręgu nasze ekipy spisały się następująco: