Odra Opole przełamała złą serię w meczach z GKS-em Jastrzębiem!

To był fantastyczny mecz w wykonaniu opolskiej Odry. Podopieczni Piotra Plewni pokonali na wyjeździe GKS Jastrzębie 3-1.

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu widzieliśmy już w pierwszej minucie – właśnie wtedy piłkę do własnej bramki skierował Remigiusz Brokała. Opolanie poszli za ciosem i nie cofnęli się na swoją połowę, czego efektem było trafienie Tomasa Mikinicia w 34. minucie.

Po zmianie stron Odra nadal dominowała rywali. GKS, który w tym sezonie żegna się z ligą, nie miał żadnego pomysłu na stworzenie akcji, która zagrażałaby bramce Błażeja Sapielaka. W 55. minucie Mateusz Spychała podwyższył wynik na 3:0, a w doliczonym czasie gry GKS strzelił gola honorowego z rzutu karnego.

Warto podkreślić, że dla Odry było to pierwsze ligowe zwycięstwo nad GKS-em Jastrzębie od 2018 roku. Opolski zespół w ośmiu meczach od tego czasu wywalczył zaledwie jeden punkt.

GKS Jastrzębie – Odra Opole 1-3 (0-2)
Bramki: 0-1 Borkała 1 (samobójcza), 0-2 Mikinic 34, 0-3 Spychała 55, 1-3 Stanclik 90 (karny)
Odra: Sapielak – Spychała (68. Szrek), Żemło, Kostrzycki, Kędziora, Klimek (78. Tkocz) – Mikinič (68, Janus), Trojak, Niziołek, Nowak (82. Wróbel) – Czapliński (78. Hreben).