Rezerwy Odry ponownie zwycięskie

Wsparci duetem stoperów zpierwszego zespołu, piłkarze Odry II Opole pokonali na wyjeździe Unię Krapkowice 2-0. Dla zespołu prowadzonego przez Adama Berbelickiego jest to trzecie zwycięstwo z rzędu.

Piotr Jankowski

Już w ósmej minucie wynik otworzył Maciej Wróbel, który sprytnie wykorzystał błąd bramkarza gospodarzy. O ile Unia próbowała odpowiedzieć, to nie była w stanie. Główna zasługa w tym świetnie grającego w środku pola Jakuba Czajkowskiego oraz stoperów – Mateusza Wypycha i Konrada Kostrzyckiego. Do szatni drugi zespół niebiesko-czerwonych schodził przy jednobrakowym prowadzeniu.

Po zmianie stron nadal o wiele lepiej wyglądali opolanie. Piłkarzy z Krapkowic było głównie stać tylko na strzały z daleka, które Błażejowi Sapielakowi nie stwarzały wiele problemów. Do bardzo dobrego defensywnego występu Jakub Czajkowski dołożył bramkę w 62. minucie, która ostatecznie ustaliła wynik w tym spotkaniu na 2-0.

Swój kolejny mecz podopieczni trenera Adama Berbelickiego rozegrają w najbliższą sobotę. Na własnym boisku o 14:00 podejmą GKS Głuchołazy.

Unia Krapkowice 0-2 (0-1) Odra II Opole
Bramki: Wróbel 8′, Czajkowski 62′
Unia: Koczwański – Trinczek, Kurpierz, Atroszko, Przybyła (Sadyk 66′) – Zychowicz (Barysch 80′), Fiks, Jakwert, Pereira (Sobota 46′) – Wośko, Wojtasik.
Odra: Sapielak – Kowalski (Lisowski 80′), Wypych, Kostrzycki, Kaczka (Jadeszko 46′) – Stepień (Surzyn 46′), Wróbel, Czajkowski, Bryłka (Pudlik 30′), Klimek (Sparwasser 60′) – Sluga.

Na zdjęciu piłkarze rezerw Odry w walce o piłkę po rzucie rożnym. Fot. Mariusz Matkowski