Pewne zwycięstwo opolskiej Gwardii

Bez kibiców przyszło rywalizować Gwardii Opole z Pogonią Szczecin w Stegu Arenie. „Gang Kuptela” od pierwszych minut zdominował rywali i ostatecznie triumfował 28:21.

Piotr Jankowski

Początek spotkania to przez chwilę gra gol za gol, jednak po pierwszych 8 minutach Gwardziści zaczęli przejmować kontrolę nad spotkaniem. Przy prowadzeniu 9:6, rzucili kolejno sześć bramek, prowadząc po pierwszej połowie 15:6. Kapitalnie w tym spotkaniu spisywała się obrona opolskiej drużyny.

Po zmianie stron szczecinianie wzięli się za odrabianie strat, jednak nie opolanie nie pozostawali dłużni i w kolejnych minutach gra toczyła się gol za gol. Podopieczni Rafała Kuptela kontrolowali ten mecz i grali na naprawdę dobrej skuteczności. Ostatecznie triumfowali w Stegu Arenie 28:21.

Gwardia Opole 28:21 (15:6) Pogoń Szczecin
Gwardia: Malcher, Balcerek – Działakiewicz 9, Mauer 7, Zarzycki 4, Jankowski 3, Kawka 3, Klimków 1, Kucharzyk 1, Fabianowicz, Lemaniak, Morawski, Milewski.
Pogoń: Gawryś, Terekhof – Biernacki 4, Gierak 3, Wrzesiński 3, Krysiak 2, Rybski 2 Wąsowski 2, Bosy 1, Fedeńczak 1, Krok 1, Telenga 1, Zaremba 1.