Strzelanina w wykonaniu rezerw Odry

Młodzi piłkarze Odry Opole zdobyli aż osiem bramek w starciu z Victorią Chróścice. Podopieczni trenera Adama Berbelickiego odnieśli najwyższe zwycięstwo w tym sezonie. Hat-tricka ustrzelił Marcel Sluga.

Piotr Jankowski

Początek spotkania wcale nie zapowiadał takiego pogromu. Pierwsza bramka padła bowiem dopiero w 25. minucie. Jej autorem był Marcel Sluga, który wynik podwyższył już trzy minuty później. Obrona opolan wyglądała bardzo dobrze także ze względu na fakt, że wystąpili w niej zawodnicy pierwszego zespołu – Jakub Szrek, Konrad Kostrycki i Łukasz Winiarczyk. Będący pewni zabezpieczonych „tyłów” niebiesko-czerwoni prowadzili po pierwszej połowie 3-0.

Po zmianie stron do bramki ponownie trafił Sluga, a w 58. minucie trafienie zanotował też Surzyn. Przyjezdni byli dość mocno podłamani, a z czasem tracili kolejne gole. Na listę strzelców zapisali się jeszcze Stępień, Sparwasser i Wróbel. Zespół prowadzony przez Adama Berbelickiego ostatecznie triumfował aż 8-0.

Kolejne domowe spotkanie w rozgrywkach czwartej ligi rozegrają w sobotę 31 października Rywalem niebiesko-czerwonych będzie GKS Głuchołazy.

Odra Opole 8-0 (3-0) Victoria Chróścice
Bramki: Sluga 25’, 28’, 55’, Marek 37’ (sam.), Surzyn 58’, Stępień 76’, Sparwasser 79’, Wróbel 82’.
Odra: Sapielak – Szrek (Kowalski 80′), Jadeszko, Kostrzycki, Winiarczyk (Kaczka 70’) – Pudlik, Surzyn, Wrobel, Bryłka (Sparwasser 60’), Klimek (Stepień 70’) – Sluga.
Victoria: Walkowicz – Budnik, Warzecha, Waindok (Michułka 77’), Marek – Dastin Polok, Damian Polok (Komko 77’), Perz (Olszacki 69’), Scisło (Blacha 65′), Supruniuk (S. Polok 46’) – Koval.

Na zdjęciu piłkarze opolskiej drużyny podczas wyprowadzania kontry. Fot. Mariusz Matkowski