W klasie B zagrały na razie dwie nasze ekipy. Obie zapunktowały

W piłkarskiej klasie B nasze miasto jest reprezentowane przez sześć drużyn, aczkolwiek na razie sezon zainaugurowały tylko dwie z nich. Mianowicie występujący w grupie VII duet Wiking i rezerwy Groszmalu.

Pierwsza z tych ekip zanotowała bardzo pewną wygraną pokonując w Obrowcu tamtejszy LKS 6-1. W starciu tym goście kontrolowali przebieg wydarzeń od początku do końca. Nie minęło 300 sekund, a już prowadzili dwoma trafieniami. Najpierw do siatki rywala piłkę posłał Łukasz Grendziak, a niebawem w jego ślady poszedł Andrzej Chaba. Jeszcze przed przerwą po golu zdobyli natomiast Krzysztof Chojak i Piotr Solak. Natomiast w drugiej odsłonie obaj ci panowie dołożyli jeszcze po jednej udanej próbie i pogrom stał się faktem.

Emocje do końca za to były w starciu rezerw Groszmalu, które mierzyły się na wyjeździe z drugim zespołem Polonii II Prószków-Przysiecz. Na boisku rywala goście do 86 minuty przegrywali 0-2. Wtedy jednak „gola kontaktowego” zdobył Alan Grabowski, a w doliczonym czasie gry wyrównał Maciej Fiec.

Warto odnotować, iż kwartet drużyn z Opola przydzielony do strefy V czyli Grom Świerkle, LZS Grudzice, Piast i SKS Chmielowice sezon rozpocznie w pierwszy weekend sierpnia.