Przegrana rezerw Gwardii Opole z rywalami zza miedzy

Potrójnie bolesnej porażki doznali na wyjeździe piłkarze ręczni rezerw Gwardii Opole w zmaganiach 2 ligi. Nasza ekipa uległa bowiem OSiR-owi Komprachcice 26:34.

Taka przegrana boli choćby dlatego, że było to spotkanie rywali zza miedzy. Do tego drużyn, które są w górnej połowie tabeli, a przecież niemalże każda zdobycz w takich sytuacjach liczona jest „podwójnie”.

Najbardziej zaskakuje jednak to wszystko jeśli weźmie się pod uwagę przebieg starcia. Po kwadransie gry było bowiem 8:5 dla podopiecznych Marka Jagielskiego… którzy jeszcze schodząc na przerwie prowadzili 15:13.

Po zmianie stron miejscowi wzięli się mocno do pracy i po jakimś czasie było 20:17 dla nich. Niemniej potem opolanie mieli zryw, dzięki któremu doprowadzili na półmetku drugiej odsłony do remisu po 20. W kolejnych sześciu minutach jednak to rywale rzucili sześć goli z rzędu, a potem kontrolowali już wydarzenia na parkiecie.

Gwardia II w tym meczu zagrała w składzie: Drojma, Wisła – Koprek 7, Jeżewski 4, Lilien 4, Adamski 3, Bidziński 3, Janikowski 2, Zawadzki 2, Rawecki 1, Kraczkowski, Tuński.

Tak czy inaczej na dwie kolejki przed końcem opolanie pozostali na szóstym miejscu w stawce z 28 punktami na koncie.