Wisła silniejsza od Gwardii

W ostatnich dniach piłkarze ręczni Gwardii Opole, dwukrotnie spotkali się na parkiecie z drużyną Orlen Wisły Płock i w obu przypadkach musieli uznać wyższość rywali.

Początek meczu w hali Stegu Areny był bardzo wyrównany, gdyż w 13. minucie spotkania na tablicy świetlnej widniał wynik remisowy 4:4. Niestety, od tego momentu rywale powoli ale systematycznie zdobywali przewagę. W 15. Minucie było już 11:5 dla gości i wiadomo było, że ciężko będzie ten mecz obronić w korzystny wynik. W kolejnych akcjach, mecz stawał się coraz bardziej brutalny. Na ławkę kar trafiali nasi kołowi, najpierw Jan Klimków, a na 4 sekundy przed końcem pierwszej połowy Mateusz Jankowski.

Drugą odsłonę meczu gwardziści rozpoczęli od kary dwóch minut, przy wysokim prowadzeniu Wisły Płock, 17:9. W opolskiej drużynie, między słupkami na początku drugiej części meczu stanął Balcerek. Mimo przewagi Wisły podopieczni trenera Kuptela postawili na ostrą grę w obronie, co ponownie zamieniło się na kary i w konsekwencji straty bramek.

Bardzo dobrze w bramce spisywał się Balcerek, dzięki czemu Gwardia mogła nieco zniwelować straty i w 52. minucie meczu było 23:31. Na pochwały z pewnością zasłużył młodziutki Sosna, który na swoim koncie uzbierał pięć celnych trafień. Nie było to łatwe, gdyż przy rosłych „wieżowcach” Wisły, przecisnąć się, walczyć i wciskać piłkę do siatki było dla niego nie lada wyczynem.

Niestety, sama ambicja i waleczność Gwardii, czego im nie można odmówić, to za mało na tak mocny i doświadczony zespół jakim jest Orlen Wisła Płock.

Kolejny z serii ciężkim meczów, już w najbliższą sobotę, a rywalem Opolan będzie mistrz Polski Łomża Vive Kielce. Początek spotkania o 19.15 w Stegu Arenie.

Orlen Wisła Płock – KPR Gwardia Opole 35:27

KPR Gwardia Opole: Adam Malcher, Dawid Balcerek – Fabian Sosna 5, Maciej Fabianowicz 1, Jan Klimków 4, Mateusz Jankowski, Przemek Zadura 2, Wiktor Kawka 4, Patryk Mauer 4, Michał Milewski 3, Mateusz Morawski 1, Szymon Działakiewicz, Filip Stefani, Łukasz Kucharzyk, Paweł Kowalski 3. Trener: Rafał Kuptel

Orlen Wisła Płock:  Adam Morawski, Abdelrahman Homayed – Michał Daszek 1, Predrag Vejin 1, Abel Serdio 6, Leon Susnja, Zoltan Szita 1, Krzysztof Komarzewski 4, Przemysław Krajewski 10, Mirsad Terzic, Jeremy Toto 1, Lovro Mihic 4, Czapliński Mikołaj 4, Niko Mindegia 1,, Alvaro Ruiz 1, Leonardo Dutra 1.

Na zdjęciu: Sosna i Jankowski – KPR Gwardia Opole. Foto: Mariusz Matkowski