Zwycięstwo i porażka rezerw Gwardii Opole

Dwa mecze w ostatnich dniach rozegrały rezerwy Gwardii Opole. Jeden z nich nasi piłkarze ręczni wygrali, w drugim ponieśli porażkę.

Najpierw podopieczni Marka Jagielskiego grali – według harmonogramu – z Liderem Swarzędz i rozbili ten zespół u siebie 36:23. Spotkanie to było wyrównane tylko do 12 minuty spotkania. Wtedy to opolanie prowadzili tylko 5:4. Od tego momentu zaczęło się jednak mocne budowanie przewagi. Na tyle, że po pierwszej połowie gospodarze mieli osiem goli przewagi. Po zmianie stron także nie spuszczali z tonu i zakończyło się pogromem.

Gwardia II Opole – Lider Swarzędz 36:23 (18:10)
Gwardia II: Ałaj, Drojma – Jendryca 10, Sosna 7, Sołowiew 6, Janikowski 4, Wandzel 3, Bidziński 2, Kraczkowski 2, Jeżewski 1, Zawadzki 1, Koprek, Rawecki.

Natomiast wyjazdowe starcie ze Spartakusem Buk, było zaległym z 13 kolejki. W tym wypadku mieliśmy już pojedynek co się zowie. Co prawda miejscowi szybko odskoczyli na 5:1, ale potem opolanie ich dogonili i do przerwy mieliśmy już bardzo wyrównany bój. W drugiej odsłonie rywale znowu nieco zwiększyli przewagę, ale przyjezdni nie odpuszczali, przez co do końca można było mieć nadzieje na dobry wynik. Niestety, happy endu dla naszej ekipy nie było.

Spartakus Buk – Gwardia II Opole 30:28 (16:15)
Gwardia II: Drojma – Wandzel 8, Bidziński 6, Zawadzki 6, Jendryca 3, Janikowski 2, Kraczkowski 2, Rawecki 2, Jeżewski 1, Adamski, Koprek.