Nasza judoczka blisko medalu w Tokio

Blisko medalu podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio była wywodzącą się z naszego miasta Agata Ozdoba-Błach. Wychowanka AZS-u Opole, obecnie trenująca w AZS-ie AWF Wrocław, ostatecznie zajęła siódme miejsce.

Opolanka w stolicy Japonii startowała w kategorii 63 kg i świetnie zaczęła wygrywając dwie swoje pierwsze walki przez ippon. Na początek pokonała Estefanię Garcię z Ekwadoru, a następnie Miku Tashiro z reprezentacji gospodarzy czyli jedną z faworytek całych zmagań

W ćwierćfinale przegrała jednak z Włoszką Marią Centracchio, a nie obyło się przy tym bez kontrowersji. Podczas całej walki żadna z zawodniczek nie zdobyła punktów za akcję, ale Polka otrzymała trzy kary shido za pasywność, podczas gdy rywalka „tylko” dwie.

Niemniej później nasza judoczka miała jeszcze prawo walczyć w repesażach o brązowy medal. By go zdobyć musiała wygrać dwukrotnie. Niestety, już w pierwszym starciu uległa Wenezuelce Anriquelis Barrios poprzez waza-ari.

Przypomnijmy, że w poniedziałek startowała inna pani związana z Opolem, mianowicie sztangistka Budowlanych Joanna Łochowska, która ostatecznie została sklasyfikowana na 10 lokacie w kategorii do 55 kg.

Dodatkowo w Tokio zaprezentują się także lekkoatleci AZS-u Politechniki Opolskiej czyli dyskobol Bartłomiej Stój i chodziarz Dawid Tomala, a także uprawiający podnoszenie ciężarów Arkadiusz Michalski z Budowlanych.

Start pierwszego zaplanowano na 30 lipca o godzinie 2 czasu polskiego. Michalski i jego koledzy z kategorii do 109 kg na podest wejdą 3 sierpnia w godzinach 6.50-9 (grupa B i 12.50-15 (grupa A). Zmagania zawodników z Opola zakończy Tomala, gdyż „jego” chód na 50 km przewidziano w nocy z 5 na 6 sierpnia w godz. 22.30-3.