Pięściarze Odry startowali na prestiżowym turnieju w Krakowie

Pod Wawelem odbyła się 39. edycja międzynarodowych zmagań bokserskich “O Złotą Rękawicę Wisły”.

Marcin Sagan

W turnieju wystartowało pięciu zawodników Opolskiego Klubu Bokserskiego Odra. Najbardziej zadowolony z siebie może być Maksym Hawryszczuk. W finale wagi do 81 kg wśród juniorów pokonał jednogłośnie na punkty 3-0 Wojciecha Dyrkacza (Stal Rzeszów) i stanął na najwyższym stopniu podium. W finale był również Łukasz Banach wśród seniorów w kategorii powyżej 91 kg. Jego rywalem był Damian Knyba. Nasz zawodnik doznał kontuzji kolana w czasie pojedynku. Musiał więc on zostać przerwany, a Knyba został ogłoszony zwycięzcą.

Trzecie miejsce w kategorii do 69 kg wśród seniorów zajął Adam Kuszek. W półfinale przegrał on na punkty 0-3 z mocnym Danielem Piotrowskim (Potężnie Ciechocinek). W eliminacjach odpadli natomiast dwaj inni seniorzy: Abduazizbek Jumajew oraz Michał Wiśniewski. Ten pierwszy w kategorii do 63 kg przegrał na punkty 0-3 z Bartłomiejem Przybyłą (JKB Jaworzno). Z kolei Wiśniewski w wadze do 81 kg przegrał niejednogłośną decyzją na punkty 1-2 z Bartłomiejem Dmowskim (Fenix Warszawa).

Na zdjęciu ekipa OKB Odra na zawodach w Krakowie. Fot. archiwum klubowe.