Strażaccy wodniacy wciąż zbierają na nowy wóz pozwalający sprawniej ratować innych

Wciąż trwa zbiórka internetowa na nowy samochód dla druhów z OSP Oddział Ratownictwa Wodnego w Opolu. Każdy może pomóc pomagać.

Przypomnijmy – strażacy-ochotnicy na co dzień pomagają w usuwaniu skutków wichur czy podtopień, patrolują Odrę, organizują kursy i szkolenia z pierwszej pomocy czy dla ratowników wodnych. By swoją pomoc w nagłych sytuacjach nad wodą mogli nieść jeszcze sprawniej, potrzebują samochodu z napędem 4×4. Ich obecny pojazd nie ułatwia im pracy.

– To wysłużony Lublin. Ma już 25 lat i nie pozwala nam wjechać w grząski teren, jaki zazwyczaj jest przy brzegu akwenów. Musimy z łodzią zatrzymywać się dalej, co spowalnia nas w boju – tłumaczy Szczepan Iwanicki z OSP ORW Opole.

Ratunkiem, dosłownie, ma być zakup nowego pojazdu. Dzięki dotacjom strażacy uzbierali już 450 tysięcy złotych. Posiadają też 40 tysięcy złotych wkładu własnego, który – ze względu na stale rosnące ceny – muszą zwiększyć o kolejne 60 tysięcy. Inaczej będą musieli zrezygnować z otrzymanej dotacji.

– Dlatego prosimy o wsparcie wszystkich, którzy doceniają nasze starania. Będziemy bardzo wdzięczni – podsumowuje Iwanicki.

Pomóc w zbiórce może każdy przez stronę internetową na portalu Pomagam.pl .