Ktoś ukradł drewniane elementy ławek z Malinowej Wiaty

Zalewie trzy tygodnie cieszyli się mieszkańcy Maliny ze specjalnej wiaty, która powstała w okolicach kąpieliska. W nocy ktoś ukradł wszystkie drewniane elementy ławek. Zostały tylko betonowe postumenty, które są bardzo ciężkie.

Mieszkańcy Maliny poinformowali policję, która wszczęła postępowanie. Sami zaalarmowali o zaistniałej sytuacji za pośrednictwem mediów społecznościowych. W dramatycznym apelu czytamy: „Okradziony został efekt pracy naszej i wielu społecznie zaangażowanych osób na rzecz innych mieszkańców. Ławki miały służyć Nam wszystkim, miało być pięknie”.

Jednocześnie apelują o wsparcie poszukiwań i wszelkie informacje: „Jeżeli ktokolwiek widział w nocy z 13 na14 grudnia jakieś podejrzane auto, ruchy wokół naszej Malinowej Wiaty prosimy o informację. Prosimy również o udostępnianie wiadomości”.

Miejsce dedykowane mieszkańcom dzielnicy, ale także wszystkim, którzy przyjeżdżają wypocząć na kąpielisko wykonano w ramach wygranego projektu z Budżetu Obywatelskiego 2019. Malina w efekcie projektu pod nazwą „Jezioro Malina – Modernizacjia Terenów Zielonych” dołączyła do sieci opolskich kąpielisk i zyskała taki status.

Pomógł w tym wspólny projekt, który przygotowały dzielnice Groszowice, Grotowice, Grudzice i Malina. Zakłada on ogólny dostęp do plaży i infrastruktury dla wszystkich Opolan. W ramach projektu usypana została druga plaża, powstały dwie przebieralnie i toalety tymczasowe oraz wiata ze stanowiskami do grillowania.

Najnowsze artykuły