Takiego koncertu u nas jeszcze nie grali!

Przed nami pierwszy tak duży festiwal muzyki elektronicznej w Opolu, na którym zagrają artyści z całego świata! Start imprezy “Unframed 2019” w sobotę 7 grudnia o godz. 20.30 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym przy ul. Wrocławskiej.

Unframed 2019 to projekt skupiający się na współczesnej muzyce elektronicznej, szeroko pojętej sztuce i nowoczesnej technologii. W ramach wydarzenia planowana jest również wystawa sztuki i after party.

W Opolu będą gościli najsłynniejsi producenci na świecie, m.in. Dax J. Został on nominowany do tytułu najlepszego didżeja techno, a magazyn Mixmag okrzyknął go najlepszym brytyjskim didżejem. Oprócz niezliczonej ilości mini albumów ma na swoim koncie dwie świetne płyty Shades Of Black i Offending Public Morality. Obie podbiły serca fanów techno na całym świecie. Jak mówią znawcy, miksuje mocno, prosto i do celu. – W Polsce ma on wielu zwolenników. To absolutnie światowa liga w techno – mówi dj Mirowski.

Wystąpi też wielki innowator Fabrizio Rat – La Machina. Włoch łączy maszyny perkusyjne i syntezatory z akustycznym fortepianem, co sprawia, że jego występy są jedynymi w swoim rodzaju.
– Kiedyś trochę znudzony działaniem w muzyce klasycznej zabrał się za syntezatory. Stara się wprowadzać nas w stan lekkiej hipnozy. Sam jestem ciekaw jego występu – kontynuuje dj Mirowski.

Ponadto posłuchamy herosów techno młodego pokolenia – Parallx (na zdjęciu) i Inhalt Der Nacht. Ich wspólny występ będzie światową premierą. Posłuchamy również Perc, duetu z Manchesteru WORKS UNIT: Cleric & Reflec, a fanów na pewno przyciągnie Gus Gus – światowej sławy grupa z Islandii.

W tym elektronicznym wydarzeniu nie tylko o muzykę chodzi. – Będą wystawy artystyczne, a pokłosiem całej imprezy sadzenie drzew wiosną przyszłego roku. Wymyślił to Terstin Lichwała, mózg i główny organizator Unframed 2019 – tłumaczy współorganizatorka Katarzyna Korsarz.

– Każdy kto kupi bilet z automatu dorzuca się do tej ekologicznej inicjatywy. Miasto udostępni nam teren na sadzenie. Przy okazji dziękujemy bardzo prezydentowi Arkadiuszowi Wiśniewskiemu, który mocno nas wspiera – dodaje.

Filmik promujący wydarzenie

http://www.facebook.com/PrezydentOpola/videos/2846606192037396/

Najnowsze artykuły