REKLAMA

REKLAMA

To jeszcze nie koniec. Trwają licytacje na WOŚP

Ponad 730 tysięcy złotych jest już na koncie opolskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwota jeszcze wzrośnie, bo wciąż trwają licytacje przedmiotów. Wśród nich są: pojedynek szachowy i wycieczka rowerowa z prezydentem Opola, zwiedzanie akwarium przed oficjalnym otwarciem, VIPowski mecz na Stadionie Opolskim czy gadżetu opolskich klubów.

W Opolu, jak na razie, najpopularniejszą licytacją jest zwiedzanie nowego akwarium (przed oficjalnym otwarciem), za które jeden z darczyńców jest gotowy zapłacić ponad 4,5 tys. złotych. Cena zapewne jeszcze wzrośnie po informacji, że właśnie urodziły się w nim cztery płaszczki. Warto dodać, że w zwiedzaniu może wziąć zwycięzca oraz trzy zaproszone przez niego osoby.  Będzie można stanąć oko w oko z rekinami, dotknąć płaszczek i poznać inne egzotyczne ryby.

Drugą najpopularniejszą aukcją jest dzień z leśnikiem. To jednak nie będzie tylko zwykły spacer. Dzień zacznie się poranną kawę z pączkiem na pniu, uczestnictwo w pracach leśnych (zależnych od pory roku), typowe śniadanie leśnika (ognicho z bułą i kiełbasą), zwiedzanie najciekawszych zakamarków naszej kniei, wejście na wieżę przeciwpożarową (30 m. wysokości), zbieranie grzybów, jagód i poziomek w tajnych miejscówkach leśniczego. Cena to 1533 zł. Niewiele mniej trzeba zapłacić za komplet sztućców, który przywiozła do Opola ze Lwowa tuż po wojnie jedna z mieszkanek Opola oraz za obraz Walkirie II autorstwa Mireli Bukały.

Za 1161 zł. można wylicytować nie lada gratkę dla miłośników polskiej piosenki, czyli „Karolinkę” – statuetkę wręczaną podczas KFPP. “Karolinka” to postać kobiety w tradycyjnym śląskim stroju, która przyznawana jest jako nagroda dla laureatów najważniejszych konkursów w ramach Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Przez 17 lat opolskie „Karolinki” dla zwycięzców KFPP w Opolu wykonywała nieżyjąca artystka, Pani Krystyna Wiejak. Od roku 2009 tworzy je  artystka Pani Małgorzata Futkowska, córka Pani Krystyny.

Skoro przy Festiwalu jesteśmy, to wśród licytowanych przedmiotów nie mogło zabraknąć karnetu na wszystkie koncerty tegorocznego KFPP. Aktualnie trzeba za niego zapłacić 1150 złotych.

Prezydent też gra z WOŚP

Arkadiusz Wiśniewski przygotował dwie licytację. Pierwszą jest mecz szachowy. Aktualnie trzeba za niego zapłacić 1025 zł. Pojedynek odbędzie się w gabinecie prezydenta w dowolnym terminie. A jeśli ktoś wolałby jednak spędzić wspólnie czas na powietrzu, to okazją będzie rodzinna wycieczka rowerowa po Opolu. Cena na dziś – 900 zł.

Skoro przy sporcie jesteśmy to nie lada upominki przygotował Zakład Komunalny. Pierwszym jest bilet na Stadion Opolski w loży VIP. Za obejrzenie pierwszego ligowego meczu Odry na nowym obiekcie, a do tego w niecodziennych okolicznościach, trzeba na ten moment zapłacić blisko 900 zł. Drugą atrakcją jest VIP-owskie oprowadzenie po budowie Stadionu Opolskiego wraz z kielnią z wmurowania kamienia węgielnego (dla 4 osób).

Internetowe licytacje potrwają jeszcze 10 dni. A pełną listę aukcji wystawionych przez opolski sztab WOŚP można znaleźć tutaj.

Najnowsze artykuły