Tłumy kibiców wspierały Gwardię w Pucharze EHF

Pierwsze spotkanie fazy grupowej Pucharu EHF przyciągnęło do Stegu Areny 3 000 kibiców. Przez cały mecz stworzyli w hali tak gorącą atmosferę, że opolscy szczypiorniści wspięli się na wyżyny, mocno psując krwi faworyzowanemu Bjerringbro Silkeborg.

 

Po raz ostatni opolscy fani szczypiorniaka tak licznie zebrali się w maju, kiedy to podopieczni Rafała Kuptela sięgali po brązowy medal w PGNiG Superlidze. Ich wsparcie bardzo dobrze czuli zawodnicy, którzy zdecydowanie wygrali drugą połowę w starciu z faworyzowanym zespołem z Danii. Mateusz Jankowski i Kamil Mokrzki w swoich wypowiedziach pomeczowych zgodnie przyznali, że aby sięgnąć po zwycięstwo, brakowało lepszej gry w pierwszej części spotkania.

 

Swój kolejny mecz Gwardia rozegra już w najbliższą środę 19 lutego podejmując w Stegu Arenie w meczu ligowym Zagłębie Lubin (spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00). W Pucharze EHF ich następnym przeciwnikiem będzie Benfica Lizbona, z którą zmierzą się 22 lutego w Portugalii. W drugim meczu drugiej serii spotkań w grupie A Pucharu EHF Benfica pokonała u siebie niemiecki MT Melsungen 29-26. W tabeli prowadzi Benfica, która ma cztery punkty. MT Melsungen i Bjerringbro Silkeborg zdobyły po dwa „oczka”, a Gwardia pozostaje z zerowym dorobkiem.

Najnowsze artykuły