Akwarium w ZOO już przyciąga rekordowe tłumy
7,5 tysiąca osób odwiedziło w weekend opolskie ZOO. To blisko historycznego wyniku, który padł w maju 2021 roku. Wówczas w jeden z weekendów ogród zwiedziło blisko 10,5 tysięcy osób.
Takie tłumy do ZOO przyciągnęła nie tylko ładna pogoda, ale przede wszystkim nowa atrakcja. W piątek oficjalnie otwarto pawilon „Wodny Świat”, czyli akwarium. Można w nim podziwiać m.in. rekiny, płaszczki oraz ryby rzeki Kongo, rafy koralowej, ryby ławicowe, mureny, ryby Australii, płaszczki morskie czy ryby Amazonii. Powstał również zewnętrzny zbiornik – Zakole Odry (Odrarium) z rybami rodzimymi (m.in. leszcze, płocie, brzany, sandacze, szczupaki). W mniejszych akwariach prezentowane są koniki morskie, krewetki i wężowidła.
Akwarium to kolejna nowa atrakcja w opolskim ZOO. W ostatnich latach powstały m.in. wybieg dla dużych kotów z lwami i tygrysami oraz pawilon bioróżnorodności.
Od 1 marca ZOO można zwiedzać od godz. 9:00 do 16:00.


![Powstaje drugie wejście do opolskiego ZOO [WIDEO] Sequence 03.00_00_43_00.Still002](https://czasnaopole.pl/wp-content/uploads/2026/05/xSequence-03.00_00_43_00.Still002-150x150.jpg.pagespeed.ic.mN8cFcxrml.jpg)


![Opolskie ZOO – poznaj zwierzęta z serii NAJ! [Wideo] Zoo naj.00_07_06_03.Still003](https://czasnaopole.pl/wp-content/uploads/2026/04/xZoo-naj.00_07_06_03.Still003-150x150.jpg.pagespeed.ic.03FNTpXnzt.jpg)


