To już pewne – Piotr Pośpiech nowym wicewojewodą opolskim

Informację potwierdził nam dzisiaj sam Piotr Pośpiech.

– Rzeczywiście mogę potwierdzić, że dzisiaj, 29 stycznia, zostałem powołany na stanowisko wojewody opolskiego. Tę informację przekazała mi osobiście wojewoda Monika Jurek. To potwierdza, że jej wniosek i weryfikacja mojej kandydatury zostały zakończone pomyślnie. Od jutra rozpoczynam pracę. Odbędzie się to w miarę uroczyście, w obecności m.in. dziennikarzy, pracowników oraz zaproszonych i zaprzyjaźnionych samorządowców – powiedział nam nowy wicewojewoda.

Pierwszy raz napisaliśmy o tym, że Piotr Pośpiech najprawdopodobniej zostanie wicewojewodą 11 stycznia. Kilka dni później w tej sprawie wypowiedziała się także nowa wojewoda opolska Monika Jurek.

– Kontaktuję się z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji Publicznej i myślę, że jeszcze w tym tygodniu uda się powołać Pana Piotra Pośpiecha na stanowisko wicewojewody opolskiego. Jeśli chodzi o zakres jego obowiązków to musimy się spotkać i ustalić jakie będą jego kompetencje – mówiła wtedy.

Piotr Pośpiech jest doświadczonym samorządowcem. Ma 54 lata, w przeszłości był już starostą powiatu kluczborskiego (2006-2018) i radnym Polskiego Stronnictwa Ludowego. Funkcję sekretarza w gminie Łubniany pełni od 2019 roku. Jest także aktywnym działaczem stowarzyszenia „Tak dla Opolskiego”, któremu w naszym regionie przewodniczy prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

– Świetny kandydat. Doświadczony samorządowiec, rozsądny, merytoryczny, z życiowym doświadczeniem – wylicza jego zalety szef opolskich struktur PSL Marcin Oszańca, który zaproponował tę kandydaturę z ramienia swojej partii.

Przypomnijmy, Piotr Pośpiech były kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Koalicyjne ustalenia były takie, że PSL wskaże kandydata na wicewojewodę, a PO przypadnie stanowisko wojewody. Została nim właśnie Monika Jurek.

Najnowsze artykuły