Kolejna szkoła może mieć nową halę sportową

Tym razem miasto chce ją wybudować przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Nowej Wsi Królewskiej. Trwa przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie. Nowa hala sportowa ma mieć lekką konstrukcję, zaplecze sanitarno–szatniowe, widownię a także mobilną strzelnicą laserową.  

Hala ma być wybudowana z płyt warstwowych i powłoki jako zadaszenia wypełnionego granulatem styropianowym będącego izolacją termiczna. Wewnątrz ma być z boisko wielofunkcyjne o wymiarach pola gry 18 x 35 metrów. W ramach pola gry przewiduje się dyscypliny sportowe tj. koszykówkę, piłkę siatkową, tenis, futsal i piłkę ręczną. W hali będzie można też szkolić swoje umiejętności strzelecki dzięki mobilnej strzelnicy laserowej.

Kolejnym elementem inwestycji jest budowa zaplecza sanitarno-szatniowego wykonanego metodą tradycyjną murowaną z wyposażeniem instalacyjnym i sprzętowym.  Co ważne boisko ma być połączone z szatniami, dzięki czemu uczniowie będą mogli wychodzić z nich bezpośrednio do hali. W części szatniowej mają znajdować się także toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, pomieszczenie gospodarcze, pomieszczenie nauczycieli WF oraz magazyny sprzętu sportowego.

Ratusz na oferty w przetargu czeka do środy (31.01.)

Najnowsze artykuły