Płaszczki urodziły się w opolskim ZOO

Nowe akwarium okazało się idealnym domem dla płaszczek. Mimo, że nie zostało jeszcze otwarte, to już może pochwalić się pierwszym sukcesem. Właśnie urodziły się cztery młode płaszczki słodkowodne.

Płaszczkowa rodzina powiększyła się w nocy z 13 na 14 stycznia po dziewięciotygodniowej ciąży:

–  Młode płaszczki zostały odłowione do osobnego zbiornika w części zapleczowej, gdzie znajdują się pod specjalistyczną opieką naszych akwarystów. Narodziny płaszczek rozpoczęły hodowlę w akwarium #ZooOpole, ich przyjście na świat z pewnością przejdzie do historii opolskiego ogrodu zoologicznego. Potamotrygon to rodzaj płaszczek słodkowodnych z rodziny Potamotrygonidae pochodzących z rzek Ameryki Południowej. Podobnie jak inne płaszczki, ryby z tego rodzaju mają kolce jadowe u nasady ogonów, a ich użądlenia są niebezpieczne dla ludzi – czytamy na FB opolskiego ZOO.

Warto wspomnieć, że otwarcie nowego akwarium zaplanowano już za kilka tygodni. Jeśli jednak ktoś chciałby młode płaszczki zobaczyć wcześniej, to jest taka możliwość. Na aukcji jest możliwość wylicytowania przedpremierowego zwiedzania opolskiego akwarium. Można to zrobić tutaj.


Fot: FB/Zoo Opole

Najnowsze artykuły