Trwają zapisy do popularnego biegu

Trwają zapisy do 8. edycji lubianego przez mieszkańców Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w Opolu. W tym roku imprezę zaplanowano w niedzielne południe 3 marca.

Bez zmian pozostaje miejsce startu i meta imprezy – przy plaży kąpieliska „Bolko” – tam na biegaczy czekać będzie m.in biuro zawodów. Dla uczestników zaplanowano dwa dystanse – pierwszy o długości 10 km prowadzi alejkami nadodrzańskimi oraz wokół parku na Wyspie Bolko. Drugi jest dużo krótszy. Dystans o długości 1963 m pomyślany jest dla najmłodszych, rodziny oraz osób które dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem. Dystans nawiązuje do roku śmierci Józefa Franczaka „Lalusia” – ostatniego Żołnierza Wyklętego, który stanowi umowna datę końca „powstania antykomunistycznego”, które wybuchło w 1944 r.

W organizacji biegu SSOO „Jedna Odra” współpracuje m.in z władzami Miasta Opole, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Opolu, Stowarzyszeniami „Bieg Opolski”, „Klub Biegowy Odra Opole” oraz „ Biało-czerwone Opole”, a także z organizacjami patriotycznymi i narodowymi w województwie.

Zapisy prowadzone są wyłącznie przez Internet, na stronie partnera technicznego biegu pod adresem: https://dostartu.pl/tropem-wilczym-opole-bieg-pamieci-zo-nierzy-wykletych-2024-v10277

Szczegółowe informacje na temat biegu znajdują się na profilu facebookowym imprezy: https://www.facebook.com/tropemwilczymopole

Koszt udziału w biegu wynosi 35zł (cena rośnie po 20.02 dla dystansu 10 km) i zawiera w sobie udział w imprezie wraz z pomiarem czasu, pamiątkowy medal oraz napoje i posiłek regeneracyjny na mecie. Liczba uczestników jest ograniczona łącznie do 350 osób. Po wyczerpani limitu miejsc rejestracja uczestników zostanie zamknięta.

Najnowsze artykuły