Trwają zapisy na “Eko sobotę” w Galerii Sztuki Współczenej

Organizatorzy zapraszają 7 grudnia, do wspólnego tworzenia przyjaznych środowisku rzeczy i jednocześnie doskonałych prezentów. Warsztaty odbędą się w myśl hasła „mniej znaczy więcej”. Zapisy trwają do 30 listopada.

W trakcie sześciu godzin warsztatów ekologicznych zaplanowano spotkania z trzema artystkami. Pod ich kierunkiem będzie można stworzyć ekologiczne rzeczy nadające się doskonale na prezenty. Wszystkie powstaną z naturalnych materiałów, albo tych, które zalegają w szafach. Wystarczy się zapisać, najlepiej jak najszybciej, bo liczba miejsc jest ograniczona.

O godzinie 12.00 rozpoczną się zajęcia z Malwiną Mielniczuk. W ich trakcie powstaną poszewki na poduszkę. Opolska artystka i hafciarka użyczy awangardowych wzorów do wyszycia, zainspiruje do własnych projektów i nauczy prostego haftu nie wymagającego szczególnych umiejętności. Można wykorzystać własne poszewki lub przygotowane w galerii. Materiały zapewniane będą na miejscu. Wszysycy chętni do udziału mogą się zapisać mailowo pod adresem: adelakropiowska@galeriaopole.pl z dopiskiem “Poszewka”.

Od godz. 14.00 Małgorzata Wolnicka pokaże jak w łatwy sposób wykonać torbę na zakupy. Artystka udowodni, że można ją zrobić z nieużywanej zasłony, starego bieżnik, spodni i spódnicy, a nawet nieużywanej rolety. Wszystko to można przynieść na warsztaty podczas któych powstaną projekty i wyjątkowe torby. Zapisy pod adresem mailowym: adelakropiowska@galeriaopole.pl z dopiskiem “Torba”.

Trzecie warsztaty rozppczną się o 16.00 a ich temat przewodni to „Poduszeczka na oczy”. Przy wsparciu Magdy Wolnickiej będzie można wykonać własną, relaksacyjną poduszeczkę wypełnioną naturalnymi składnikami. Schłodzona w lodówce służyć może jako kompres, pomoże zwalczyć ból głowy, pomaga w regeneracji zmęczonych oczu. Organizatorzy zapewniają wszystkie materiały. Zapisy: adelakropiowska@galeriaopole.pl z dopiskiem “Poduszeczka”. Ilość miejsc ograniczona.

Najnowsze artykuły