UNI Opole zdobyły Częstochowę. Trwa passa zwycięstw opolskich siatkarek

Siatkarki UNI Opole złapały wiatr w żagle i odniosły szóste zwycięstwo z rzędu. Tym razem na wyjeździe pokonały Częstochowiankę Częstochowa 3-0. Trzeba przyznać, że w żadnym z setów rywalki za bardzo im nie zagroziły.

Pierwszy set można śmiało nazwać dominacją od samego jego początku. Dzięki świetnie dysponowanemu przyjęciu, opolanki nawet po nieskończonej akcji, miały szansę na kolejną. Szybko stworzyły sobie bezpieczną zaliczkę, którą dowiozły do końca, triumfując 25:20.

Kolejna odsłona byłą nieco bardziej wyrównana, a gra toczyła się punkt za punkt – na korzyść „Wilczyc”. Wszystko jednak do czasu, bowiem 20. punkt jako pierwsze w tym meczu zdobyły gospodynie. To jednak tylko zmotywowało opolski zespół, który wrzucił wtedy wyższy bieg i triumfował 25:22.

Trzeci set od początku do końca toczył się już pod dyktando UNI. Podopieczne trenera Nicoli Vettoriego na samym początku wypracowały sobie bezpieczną przewagę, której nie straciły do końca – a właściwie to jeszcze ją powiększyły.

Częstochowianka Częstochowa 0-3 (20:25, 22:25, 18:25) UNI Opole
UNI: Makarowska, Stronias, Orzyłowska, Sieradzka, Kłoda, Rybak, Wąsik, Ciesiulewicz, Trojan, Borawska, Adamek (libero). Trener: Nicola Vettori.
MVP: Adrianna Rybak