W Kędzierzynie-Koźlu trwa festiwal filmowy

Podczas dwóch dni pokazów Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia – „Publicystyka” widzowie będą mogli zobaczyć ponad 60 filmów. Wszystko za darmo.

Od 27 lat w połowie października Kędzierzyn-Koźle staje się centrum kina niezależnego. Wszystko za sprawą Festiwalu „Publicystyka”. Pokazy odbędą się w Kędzierzynie-Koźlu w Domu Kultury „Koźle. Przez dwa dni widzowie będą mogli oglądać filmy z całego świata – wstęp na projekcje jest bezpłatny. Trzeciego dnia wyniki i biletowany już koncerty legendy jazz rocka.

Tegoroczna edycja festiwalu to ponad 9 godzin projekcji. Będzie można oglądać krótkie formy  z całego świata – ich tematyka to przegląd aktualnych wydarzeń politycznych, czy problemy nurtujące społeczeństwo, takie jak emigracja, samotność, pasja, interesujący ludzie, LGBT, tolerancja i wiele innych. Na widzów czeka aż  61 filmów, z czego aż 22 z Polski. Na liście są też produkcie z m.in. z Europy, ale też z Iraku, Iranu, Indii, Urugwaju, Chile czy Argentyny.

Szczegółowy program można znaleźć na stronie www.mok.kedzierzyn-kozle.com.pl

W niedzielę wieczorem, na fanpege’u Miejskiego Ośrodka Kultury – organizatora festiwalu zostaną rozdane nagrody w dwóch kategoriach: filmy studenckie i filmy amatorskie. Łączna pula nagród to 10 tysięcy złotych.

Przed ogłoszeniem wyników widzowie będą mogli wziąć udział w koncercie. W Domu Kultury „Chemik”, zagra legenda jazz rocka – grupa Laboratorium. Bilety w cenie 100 zł parter, 80 zł balkon do nabycia w kasach kin „Chemik” i „Twierdza” w Kędzierzynie-Koźlu, jak również w systemie on-line na www.mok.com.pl

————————————————————————————————————————

Ciekawostka

Czy wiesz, że w Kędzierzynie-Koźlu istnieje jedyna w Polsce Sala Muzealna Amatorskiego Ruchu Filmowego? Jest zlokalizowana w kabinie projekcyjnej nieczynnego kina „Lech”. Prezentuje dorobek działalności dwóch niezwykle zasłużonych, nieistniejących już kędzierzyńskich klubów filmowych: AKF Alchemik oraz AKF Groteska. Zobaczyć można m.in. nieużywany już sprzęt filmowy czy też liczne dyplomy, wyróżnienia i nagrody, które oba kluby zdobyły na wielu festiwalach w kraju i za granicą