Warsztaty teatralne dla seniorów w Ekostudio

Pokonać sceniczny stres, oddychać przeponą i polepszyć swoją dykcję i wymowę – m. in. te elementy będą ćwiczyć seniorzy z Opola, którzy wezmą udział w warsztatach teatralnych „Seniorzy w Ekostudio”. Te rozpoczną się 2 sierpnia, ale zapisy trwają do końca lipca.

– To inicjatywa lokalna co oznacza, że projekt jest całkowicie bezpłatny i mogą w nim wziąć udział seniorzy, którzy zadeklarują taką chęć i zapiszą się do końca miesiąca na któryś z turnusów – informuje Jędrzej Szotek, instruktor ds. Kulturalno-Oświatowych z Centrum Informacyjno-Edukacyjnego „Senior w Opolu”. – Przygotowaliśmy zajęcia dla 10-ciu, 16-to osobowych grup więc jest jeszcze trochę miejsc i warto skorzystać z tej wyjątkowej okazji pracy na teatralnej scenie – dodaje.

– Chcemy pokazać jak trudny ale zarazem wdzięczny jest warsztat aktorski dlatego przygotowujemy oprócz ćwiczeń oddechowych czy dykcyjnych zestaw scenek, które seniorzy będą mieli do opracowania i zagrania ich na scenie – zdradza dyrektor teatru Eko Studio Andrzej Czernik. – Odpowiemy też na wiele nurtujących zwykłego widza pytań dotyczących detali pracy aktora oraz zaplanowaliśmy kilka niespodzianek, których nie chcę też zdradzać. Wiem, że seniorzy bardzo chętnie uczestniczą w takich zajęciach, mają nieco więcej czasu na co dzień dlatego będzie to okazja do świetnej wspólnej zabawy – przekonuje.

Zapisy trwają do końca miesiąca – osobiście w Centrum „Senior” przy ul. Krakowskiej 32 bądź telefonicznie pod numerem 77-441-23-70.