Wejściówki na darmowy weekend już czekają! Gdzie dostać?

Mieszkańcy Opola licznie poszli do urn wyborczych, bijąc rekord frekwencyjny w wyborach prezydenckich 12 lipca. W nagrodę, 1-2 sierpnia, tylko dla mieszkańców Opola za darmo udostępnione zostaną instytucje kulturalne i sportowe. Ze względu na obostrzenia związane z Covid-19 liczba bezpłatnych wejściówek jest ograniczona. Można je odbierać od dzisiaj.

Mieszkańcy Opola będą mogli za darmo skorzystać z: ZOO Opole, Basen Letni „Błękitna Fala”, Wieża Piastowska, Zamek Górny, Muzeum Polskiej Piosenki, Pływalnia „Wodna Nuta”, Galeria Sztuki Współczesnej. Z darmowej oferty skorzysta kilka tysięcy opolskich rodzin.

Każdy kupon upoważnia do bezpłatnego, jednorazowego wejścia do danej instytucji dla jednej osoby. Co ważne, członek rodziny będzie mógł odebrać wejściówkę na jeden wybrany przez siebie obiekt dla najbliższej rodziny (dzieci, mąż/żona) w każdym dniu (sobota, niedziela) z zaznaczeniem, że nie będzie to ta sama instytucja 1 i 2 sierpnia.

Po darmowe wejściówki można zgłaszać się do opolskiego Ratusza do Biura Obsługi Klienta na parterze. Dostępne będą w dniach 23 lipca (w godz. 7:30 – 17:00), 24 lipca (w godz. 7:30 – 14:00), 27-29 lipca (w godz. 7:30 – 15:30) oraz 30 lipca (w godz. 7:30 – 17:00).

UWAGA! Wejściówki (z pieczątką Urzędu Miasta na odwrocie) będą wydawane do wyczerpania całej puli. Przypominamy również, że w budynkach użyteczności publicznej obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły