Wracają rowery miejskie

Wypożyczanie rowerów miejskich zostało zawieszone 31 marca w związku z koronawirusem. Po ponad miesiącu (od 6 maja) znowu będą dla nas dostępne na blisko 40 stacjach na terenie Opola.

Przypomnijmy, że wszystkie rowery wyposażone są m.in. w antyprzebiciowe koła, zintegrowane oświetlenie zasilane z dynama, zamontowany na kierownicy koszyk do przewozu małego bagażu, dzwonek, oraz lokalizator GPS i alarmowy sygnał dźwiękowy.

To rowery tzw. czwartej generacji, które nie wymagają parkowania poprzez wpięcie do zamontowanej na stałe stacji dokującej. Rowery są pod stałą kontrolą zabezpieczoną monitoringiem pozycji GPS, która zapewnia kontrolę prawidłowości miejsca docelowego zwrotu roweru na wyznaczone w systemie miejsce postoju.

Pierwsze 20 minut wypożyczenia roweru jest bezpłatne. Za dalsze użytkowanie trzeba zapłacić 5 groszy za minutę, jednak już po upływie 200 minut system naliczania opłat zatrzyma się i użytkownik zapłaci nie więcej niż 9 zł za pełną dobę wypożyczenia roweru. Po upływie 24 godzin znowu rozpocznie naliczanie ponownej opłaty. Ma to zachęcać do dalszych wycieczek i umożliwiać je za niewielką opłatą.

Wypożyczenie roweru jest możliwe po zainstalowaniu na smartfonie i zarejestrowaniu się w aplikacji GeoVelo Opole. Umożliwia ona wypożyczenie roweru poprzez skanowanie lub ręczne wpisanie kodu QR. Aplikacja wskazuje nam wszystkie rowery dostępne do wypożyczenia oraz drogę do wybranego przez nas jednośladu, a także wszystkie stacje rowerowe i miejsca postojowe na terenie miasta.

Poprzez aplikację można zakupić abonamenty na korzystanie z rowerów GeoVelo Opole. Dzienny w cenie 9 zł pozwala na wypożyczenie i korzystanie z roweru przez 24 godziny od momentu jego aktywacji. Poza tym miesięczny w cenie 40 zł, trzymiesięczny w cenie 80 zł lub roczny w cenie 160 zł, pozwalające na korzystanie z roweru dwa razy po godzinie w ciągu dnia. Za pomocą jednego konta w aplikacji można wypożyczyć tylko jeden rower.

Każda stacja systemu Opolskiego Roweru Miejskiego wyposażona jest w stojaki umożliwiające zaparkowanie rowerów oraz panel informacyjny ze wskazaniem lokalizacji stacji oraz skróconą instrukcją rejestracji w systemie i wypożyczania roweru.

https://www.facebook.com/czasnaOpole/videos/805942726599260/

Najnowsze artykuły