Zakład Komunalny także pomaga uchodźcom z Ukrainy

Zakład Komunalny również włączył się w pomoc dla uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. W punkcie PSZOK przy ulicy Kępskiej 5K cały czas trwa zbiórka mebli, elementów wyposażenia, a także sprzętu RTV. Na odbiór czeka teraz choćby 49 materacy od firmy Pan Materac.

Do punktu selektywnej zbiórki odpadów przy ulicy Kępskiej można przywozić m.in. meble, krzesła, łóżka… jednym słowem wszystko co jest potrzebne do wyposażenia pokoju, mieszkania, domu w związku z pomocą dla uchodźców z Ukrainy. Sprzęt może być używany, jednak ważne aby był sprawny, nieuszkodzony, czysty, w dobrym stanie technicznym i nie stanowił zagrożenia dla kolejnych użytkowników. Każdy przekazany przedmiot, nim zostanie przyjęty, będzie sprawdzony przez pracowników Zakładu Komunalnego.

– Potrzeby są ogromne, ludzie uciekając zostawiali w swojej ojczyźnie cały dobytek. Z punktu skorzystać będą mogli nie tylko uchodźcy z Ukrainy, ale także osoby które przygotowują miejsca zakwaterowania uchodźców – mówi Katarzyna Oborska-Marciniak, wiceprezes Zakładu Komunalnego.

Profil akcji na facebooku Wyposażenie mieszkania dla osób z Ukrainy na bieżąco publikuje informacje o przedmiotach, które trafiły na rzecz zbiórki. Możliwa będzie też rezerwacja mebli, sprzętu. Punkt będzie czynny w czasie pracy PSZOK, tj. poniedziałek-piątek godz. 9-18 oraz sobota godz. 9-15.

Więcej informacji na stronie zk.opole.pl/dlaukrainy oraz na profilu Wyposażenie mieszkania dla osób z Ukrainy