Zapraszamy na polsko-ukraińskie targi aktywizacji zawodowej

Już 6 maja przed CH Turawa Park rozpoczną się pierwsze w regionie polsko-ukraińskie targi aktywizacji zawodowej. Udział w nich wezmą największe agencje pośrednictwa pracy, lokalni przedsiębiorcy, a także uchodźcy z Ukrainy, którzy sprzedawać będą swoje wyroby.

Na miejscu udostępnione zostanie wystawcom 30 bezpłatnych miejsc wystawienniczych w dwóch pierwszych tygodniach funkcjonowania targów oraz 20 miejsc w dwóch kolejnych. Te będą czynne w majowe czwartki, piątki i soboty, w godz. 12-19 przed Tymczasowym Ośrodkiem Wsparcia Ukrainy (ul. Dębowa 1).

Celem projektu jest ułatwienie uchodźcom odnalezienia się w nowych realiach, a także stworzenie płaszczyzny do dialogu z potencjalnymi, lokalnymi pracodawcami.

Na targach obecne będą agencje pośrednictwa pracy takie jak: IWG – International Work Group., Dreman, Otto-Works, Time2Work, Adecco, Personel Internatonal, Ogólnopolski Konwent Agencji Pracy oraz Sentium. Lokalni pracodawcy i firmy w tym: GTV BUS, FILPLAST, AVON, mBank, a także: Starszy Inspektor Pracy oraz Fundacja PRO FUTURO.

Organizatorzy zwracają uwagę, iż rosyjska inwazja na Ukrainę wywołała największą od czasów II wojny światowej falę migracji w Europie. Polską granicę przekroczyło już ponad 2,9 mln obywateli Ukrainy uciekających przed tym co dzieje się w ich kraju. Teraz osoby te potrzebują zatrudnienia.

– W najbliższym czasie będziemy mierzyć się z kolejnymi wyzwaniami związanymi z kryzysem migracyjnym. Polacy pomagają prywatnie ale nie można polegać tylko na tym dlatego staramy się dostosowywać nasze działania do aktualniej sytuacji. Mamy nadzieję, że targi okażą się sukcesem. Zachęcamy też do wspierania Tymczasowego Ośrodka Wsparcia Ukrainy w którym wciąż prowadzimy zbiórka darów dla ofiar wojny – tłumaczą swój zamysł organizatorzy.