Zbliża się Wigilia dla samotnych Można ją wesprzeć finansowo

27. Opolska Wigilia Samotnych, Bezdomnych i Potrzebujących odbędzie się w tym roku 22 grudnia w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym. Zaproszenia będą dostępne od 14 grudnia.

Początek wspólnej wieczerzy zaplanowano na godzinę 16.00. Jak co roku organizatorzy – na czele z ks. prałatem Zygmuntem Lubienieckim, proboszczem parafii św. Józefa w Opolu –Szczepanowicach oraz biskupem opolskim Andrzejem Czają, serdecznie zapraszają wszystkich Opolan w potrzebie. Także tych którzy chcą ten wyjątkowy czas spędzić w gronie innych osób.

Wigilia w Opolu jest jedyną taką w regionie i ma swoją bogatą tradycję. W poprzednim roku pojawiło się na niej ponad 1500 osób. Jak zwykle będzie wzbogacona o oprawę muzyczną w wykonaniu orkiestry i chóru parafii św. Józefa w Opolu – Szczepanowicach oraz zespołu muzycznego. Będzie wspólne kolędowanie i posiłek wigilijny.

Na stołach nie zabraknie tradycyjnych potraw, m.in. zupy grzybowej, ryb smażonych, ziemniaków, surówki, gołąbków, śledzi w oleju, łazanek, sałatki jarzynowej oraz kompotu z suszu. Każdy uczestnik Wigilii otrzyma też paczkę żywnościową na święta.

Organizatorzy zwracają się jednoczenie z wielką prośbą o wsparcie finansowe, które pomoże zakupić rzeczy niezbędne do zorganizowania wigilii. Pieniądze na ten cel można wpłacać na konto: Stowarzyszenie Wigilia dla Samotnych i Bezdomnych BGŻ o/Opole nr 11 2030 0045 1110 0000 0043 2430.

Wszyscy zainteresowani udziałem w Wigilii będą mogli odbierać zaproszenia od soboty 14 grudnia 2019 roku.

Mają one być dostępne w dwudziestu opolskich parafiach: w katedrze, św. Piotra i Pawła, oo. Franciszkanów, Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha „na górce”, oo. Jezuitów, Przemienienia Pańskiego na osiedlu AK, na Chabrach, Chrystusa Króla na Metalchemie, w Grudzicach, św. Jacka w Kolonii Gosławickiej, w Nowej Wsi Królewskiej, Gosławicach, Groszowicach, bł. Czesława na Zaodrzu, na Półwsi, w Chmielowicach, Sławicach, Winowie, Szczepanowicach oraz Chróścinie Opolskiej.

Najnowsze artykuły