41 nowych policjantów złożyło ślubowanie na sztandar

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Adam Tychowicz przywitał młodych adeptów, życząc im satysfakcji z pełnionej służby i sukcesów zawodowych. Teraz nowo przyjęci policjanci odbędą szkolenie podstawowe, po czym trafią do swoich jednostek macierzystych. Przypominamy, że dobór do opolskiej policji wciąż trwa.

W sali imienia insp. Witolda Ludwikowskiego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu, odbyło się ślubowanie nowych policjantów. Na uroczystości obecni byli ich przyszli przełożeni. Podczas uroczystości I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Adam Tychowicz złożył nowym funkcjonariuszom gratulacje i życzył sukcesów w przyszłej służbie. Z uwagi na bezpieczeństwo wszystkich uczestników i panujące obostrzenia ślubowanie zostało podzielone. W pierwszej części ślubowało 21 policjantów, później kolejnych 20.

Po odbyciu 6-miesięcznego przeszkolenia podstawowego, nowi policjanci rozpoczną służbę w komendach powiatowych w: Kluczborku, Krapkowicach, Głubczycach, Strzelcach Opolskich, Kędzierzynie – Koźlu, Nysie, Brzegu, Prudniku, komendzie miejskiej w Opolu oraz Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Opolu.

Na stronie internetowej opolskiej komendy można znaleźć informacje o przebiegu procedury rekrutacyjnej, warunkach, jakie trzeba spełnić, by zostać policjantem oraz wymaganych dokumentach rozpoczynających dobór. Takie dokumenty można teraz składać w dowolnej jednostce powiatowej policji 7 dni w tygodniu, o każdej porze.

Najnowsze artykuły