Odra pokonała lidera 1 ligi – Termalicę Nieciecza

Aż trzech młodzieżowców znalazło się w wyjściowej „jedenastce” Odry Opole. Zespół Piotra Plewni po mało interesującym meczu odniósł cenne zwycięstwo 1-0 nad Termalicą Nieciecza.

Już w dziewiątej minucie meczu Odra Opole otworzyła wynik. Wszystko za sprawą bardzo dobrze dysponowanego dziś Kacpra Tabisia. Prawny obrońca wyprowadził niebiesko-czerwonych na prowadzenie i mogłoby się wydawać, że to trafienie otworzy worek bramek na Oleskiej. Nic jednak bardziej mylnego. Termalica atakowała, choć większość meczu piłka znajdowała się w środkowej strefie boiska. Na pewno na wyróżnienie zasługiwał natomiast Błażej Sapielak, który kilkukrotnie ratował opolan przed utratą bramki.

Po zmianie stron, przebieg meczu wiele się nie zmienił. Nadal przez większość czasu przy piłce utrzymywali się goście. Poszukiwali bramki na remis, która być może przełamałaby Odrę, a zespół z Niecieczy mógłby wtedy powalczyć o pełną stawkę. W końcówce meczu gra mocno się zaostrzyła. Piłkarze Odry często szukali faulu, aby zatrzymać napędzonych przyjezdnych. Sędzia doliczył aż sześć minut w drugiej połowie i przez niemal nadały czas piłka nie przechodziła na stronę Termalici. Odrze jednak udało się dowieźć jednobramkowe zwycięstwo, dzięki czemu niebiesko-czerwoni dopisali do swojego konta trzy pynkty.

Odra Opole 1-0 (1-0) Termalica Bruk-Bet Nieciecza