Odra Opole przegrała z Sandecją Nowy Sącz

Drugiej porażki w trzecim meczu tego sezonu zaplecza elity doznała Odra Opole. Nasi piłkarze przegrali u siebie z Sandecją Nowy Sącz 1-2.

Pierwsza połowa była dość wyrównanym widowiskiem, ale o jedno trafienie lepsi okazali się wówczas opolanie. Bramkę dla nich zdobył na półmetku inauguracyjnej części gry Mateusz Maćkowiak i trzeba przyznać, iż było to gol z cyklu „stadiony świata”.

Tuż przed końcem tej odsłony nastąpił jednak, inny ważny moment tego starcia. Kontuzji doznał bowiem kapitan gospodarzy i lider ich defensywy Mateusz Kamiński. W związku z tym po zmianie stron przyjezdnym grało się łatwiej.

Goście odpowiedzieli po przerwie dwukrotnie. W obu przypadkach za sprawą Dawida Błanika, który jeszcze jakiś czas temu grał dla Odry. Skrzydłowy przyjezdnych wyrównał osiem minut po zmianie stron, a kwadrans przed końcem meczu zdobył gola na wagę trzech punktów.

Odra w tym spotkaniu zagrała w skłdzie: Kuchta – Spychała, Kamiński (39. Tkocz), Kostrzycki, Maćkowiak – Sauczek (68. Nowak), Trojak, Niziołek, Marzec (79. Żak), Janus (68. Mikinic) – Czapliński (68. Piech). Żółte kartki: Niziołek, Nowak, Kostrzycki, Spychała, Żak.