Tydzień pełen wydarzeń w Muzeum

Muzeum Śląska Opolskiego w najbliższym czasie szykuje moc wydarzeń. Pierwsze ze spotkań odbędzie się w dniu 8 marca, z okazji Dnia Kobiet. W weekend czekają warsztaty z kaligrafii dla dorosłych oraz zajęcia plastyczno – florystyczne. Dla najmłodszych przygotowano aktywności związane z poznawaniem zwyczajów wielkanocnych.

W najbliższa środę (8.03) z okazji Dnia Kobiet o godzinie 17:00, rozpocznie się
tematyczne oprowadzanie po stałej wystawie etnograficznej pt. “Śląska kobieta na przełomie wieków”. Następnie w sali odczytowej wystąpi zespół Camerton. Wydarzeniu towarzyszyć będą konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Z kolei w sobotę (11.03) o godzinie 11:00 będą miały początek pierwsze w historii muzeum warsztaty
kaligrafii dla dorosłych
. Zajęcia prowadzone zostaną przez Wykwintne litery. Tematem przewodnim spotkania będzie kursywa angielska (copperplate) jako najbardziej elegancki i zachwycający styl pisma, na którym opierała się nauka kaligrafii w przedwojennej szkole. Warsztaty przeznaczone są dla
wszystkich, zarówno dla osób początkujących oraz tych, które miały już styczność z kaligrafią.

W sobotę (11.03) o godzinie 12:00 przebiegać będą pierwsze w tym roku zajęcia wielkanocne dla najmłodszych. Uczestnicy w trakcie spotkania poznają najważniejsze obrzędy i zwyczaje wielkanocne. Ponadto dowiedzą się jak odróżnić kroszonkę, od pisanki oraz co włożyć do wielkanocnego koszyka? Podczas części warsztatowej, każdy uczestnik wykona świąteczną i przestrzenną dekorację stołu w formie ażurowego jajka wykonanego ze sklejki. Obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc 77 44 31 754, cena zajęć: 20 zł.

Ostatnim sobotnim (11.03) wydarzeniem będzie oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej “Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta”. To szczególna okazja, aby poznać przemysłową historię Opola. Wstęp wolny, początek spotkania o godzinie 15:00.

W niedzielę (12.03) w ramach cyklu Muzeum na zielono nadarzy się okazja do wzięcia udziału w niezwykle popularnych zajęciach plastyczno-florystyczne. Spotkanie rozpocznie się na wystawie czasowej dot. cementowej historii miasta. Moda na uporządkowanie, prostotę i minimalizm spowodowała w ostatnich latach wzrost popularności betonu, który znalazł zastosowanie także we wnętrzach i florystyce. W części warsztatowej uczestnicy sięgną po dostępne rośliny wiosenne, i wykonają kompozycję na betonowej bazie. Obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc 77 44 31 754, cena warsztatów: 20 zł.

fot. Muzeum Śląska Opolskiego

Najnowsze artykuły