Intensywny tydzień na ulicy Krapkowickiej

Pierwsza warstwa bitumiczna oraz kolejne prace żelbetowe – to główne elementy prac na przebudowywanym odcinku ulicy Krapkowickiej. W tym tygodniu na Krapkowickiej ruszyła również kolejna inwestycja.

Przebudowa tej ulicy, która odbywa się po dwóch stronach wiaduktu kolejowego, weszła w nową fazę. Po raz pierwszy pojawiła się bowiem na niej masa bitumiczna.

Jej pierwsza warstwa układana jest na drodze w stronę Winowa, czyli na odcinku około 600 metrów – mówi Mariusz Chałupnik, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu. – Na pewno ułatwi to dojazd do posesji, czy też do nowo powstałego przedszkola. Istotne prace realizowane są również w bezpośrednim sąsiedztwie wiaduktu kolejowego. To prace żelbetowe. Po wybetonowaniu płyty, ukończono również betonowanie wszystkich, trzech murów oporowe od ulicy Spychalskiego. Wcześniej takie prace zostały wykonane od strony Winowa. To kluczowy element utrzymania drogi, która będzie schodziła pod wiadukt.

W tym tygodniu rozpoczęła się również inwestycja dotycząca poszerzenia kolejnego odcinka ulicy Krapkowickiej. Zadanie realizowane jest od ulicy Bolkowskiej do drogi bez nazwy, która łączy się z rondem Politechniki Opolskiej. Głównym założeniem robót jest poszerzenie drogi z 5,5 na 6,5 metra.

Obie inwestycje mają być zakończone na wiosnę.

Najnowsze artykuły